NA ir lūgusi šo jautājumu iekļaut pirmdien koalīcijas sēdes darba kārtībā, portālam Diena.lv apstiprināja premjera pārstāvis Mārtiņš Panke. Viņš paskaidroja, ka saruna ar NA pārstāvjiem agrāk nav iespējama, jo šonedēļ Dombrovskis tiekas ar saviem kolēģiem no Lietuvas un Igaunijas, bet nākamās nedēļas pirmajā pusē dodas ārvalstu vizītē. NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš izteica nožēlu, ka tikšanās būs tik vēlu, bet partija respektēšot premjera piedāvāto laiku un neizmantos koalīcijas līgumā paredzēto iespēju pieprasīt tikšanos agrāk.
Piektdien paies nedēļa pēc NA paziņojuma, kurā apvienība vēstīja par Bordāna atsaukšanu no ministra amata, par ko rakstiski tika informēts arī Ministru prezidents. Nedēļas laikā ir izteikti dažādi minējumi par iemesliem, kāpēc NA ir rīkojusies tik pēkšņi, nesagaidot budžeta pieņemšanu, bet līdz galam tie nav atklāti.
NA valdes sēdē, kurā nolēma Bordānu izslēgt no partijas par sadarbību ar biedrību Demokrātiskie patrioti, uz kuras bāzes veido jaunu partiju, pret balsoja tikai ministra padomnieks Jānis Tomels. Viņš ceturtdien no partijas izstājās.
Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, kurš arī ilgi jau ir TB/LNNK biedrs, portālam Diena.lv atzina, ka balsojis par kolēģa izslēgšanu citu iemeslu dēļ. Viņam nav iebildumu pret Bordāna profesionālo darbību, bet nebija pieņemami Bordāna izteikumi par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu. "Ja tas nav izdarīts 90.gadu sākumā, tad tagad pieminekļa demontāža jau būtu bīstama un kaitētu valsti," teica R. Naudiņš, kuram 1991.gadā gan bija tikai 11 gadu. Jāatgādina, ka tieslietu ministrs medijiem sacīja, ka okupācijas varas piemineklim nav vietas līdzās Latvijas Nacionālajai bibliotēkai.
Kā otru iemeslu, kāpēc atbalstījis ministra izslēgšanu no partijas, Naudiņš minēja Bordāna iestāšanos par kibernoziegumos vainotā Denisa Čalovska izdošanu ASV, kas laikā sakrita ar cita apvienības biedra radikāliem izteikumiem sociālajā vietnē Twitter. Izdošanas procesu, kā zināms, apturēja Eiropas Cilvēktiesību tiesa. Valstij ir jārūpējas par katru savu pilsoni, uzskata Naudiņš, kurš toreiz pats esot bijis tuvu robežai, vai neaiziet no partijas.