Starp kritērijiem, pēc kuriem tika vērtēti pretendenti, bija izglītība, darba pieredze, pieredze liela kolektīva vadīšanā, svešvalodu zināšanas, profesionālās zināšanas par nozares politiku un procesiem, komunikācijas prasmes un nevainojama reputācija.
Konkursa komisijas vadītājs bija finanšu ministrs Einars Repše (JL), tajā strādāja arī Finanšu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Bičevskis, valsts sekretāra vietniece budžeta jautājumos Baiba Bāne, administrācijas vadītājs Ilgonis Gaugers un finanšu ministra padomniece valsts pārvaldes reformu un vadības jautājumos Baiba Fromane.
Kā ziņots, pērnā gada oktobrī iepriekšējo ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu par rīkojumu nepildīšanu no šī amata atstādināja E.Repše, un pret VID vadītāju tika sākta disciplinārlieta, tika noteikts sods - algas samazināšana. Pēc atstādināšanas ģenerāldirektora pienākumus pildīja N.Jezdakova. Saskaņā ar valdības lēmumu Dz.Jakāns tika pārcelts darbā Finanšu ministrijā Muitas un nodokļu administrēšanas politikas departamenta direktora amatā. Tomēr arī no šī amata pagājušajā nedēļā viņš atbrīvots.
Ministrijas sniegtā informācija liecina, ka N.Jezdakova valsts finanšu sistēmā savu karjeru sāka 1978.gadā kā Finanšu ministrijas Valsts ieņēmumu pārvaldes Peļņas maksājumu daļas galvenā ekonomiste. Līdz šim viņa bija VID ģenerāldirektora pirmā vietniece un Galvenās nodokļu pārvaldes direktore. N.Jezdakova 2003.gadā bija iecelta par VID ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju pēc Andreja Sončika atstādināšanas.
Saskaņā ar likumu par VID ģenerāldirektora kandidatūru pēc finanšu ministra ieteikuma uz pieciem gadiem apstiprina valdība, VID ģenerāldirektoru uz pieciem gadiem amatā ieceļ finanšu ministrs.
Tikties ar N.Jezdakovu drīzumā drīzumā plāno ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL), lai pārrunātu viņas redzējumu, kā samazināt ēnu ekonomiku valstī un motivēt uzņēmumus maksāt nodokļus, neizmantojot tikai represīvās metodes. Tāpat ministrs ar jauno VID ģenerāldirektori vēlas pārrunāt jautājumus par nodokļu administrēšanas atvieglojumu pasākumu ieviešanu patentu saņēmējiem un mikrouzņēmumiem.
(pievienotas pēdējās trīs rindkopas un komentāri labajā pusē)