Šobrīd izdevumus komandējumiem kompensē, vadoties no pašas prezidenta kancelejas izdotas instrukcijas, taču nedz Ministru kabineta noteikumi, nedz arī kāds likums nenosaka, kā būtu jārīkojas, ja komandējumā dodas prezidenta dzīvesbiedre. Tāpat nav noteiktas kārtības, kā atlīdzina komandējuma izdevumus oficiālās delegācijas pārstāvjiem un kancelejas komisiju locekļiem, kas nav darba attiecībās ar kanceleju. Šāda situācija VK ieskatā nav pieļaujama.
Prezidenta kancelejai jau pērn revīzijā VK norādīja uz šo trūkumu un tā solījās izmaiņas panākt līdz pērnā gada decembrim. Taču vēstule Finanšu ministrijai nosūtīta vien šogad aprīļa vidū. Turklāt revīzijas laikā VK revidenti neguva pārliecību, ka kancelejas iniciatīva risinās jautājumus saistībā ar izdevumu atlīdzināšanu oficiālās delegācijas pārstāvjiem un kancelejas komisiju locekļiem.
Kanceleja uzsver, ka aizkavēšanās notikusi, jo bijis nepieciešamas diskusijas un viedokļu saskaņošana par labāko risinājumu. Tā norāda, ka pēc revīzijas ziņojuma saņemšanas tiek strādāts arī, lai būtu atrisināti visi VK norādītie trūkumi.
Šobrīd kancelejas izstrādātā kārtība paredz, ka gadījumos, kad Valsts prezidents valsts, oficiālajā vai darba vizītē ārvalstīs ierodas kopā ar dzīvesbiedri, visus komandējuma izdevumus dzīvesbiedrei atlīdzina atbilstoši tiem noteikumiem un izdevumu diennakts normām, kādas ir noteiktas Valsts prezidentam. Revīzijā esošā informācija liecina, ka Lilitai Zatlerei prezidenta kanceleja nodrošinājusi aviobiļetes gan uz trim oficiālajām Valsts prezidenta ārvalstu vizītēm, gan desmit darba vizītēm. Kopumā aviobiļetes arī prezidenta dzīvesbiedrei iegādātas 65% no V. Zatlera komandējumiem. Tam iztērēti Ls 15 555 jeb 18% apmērā no kopējiem Kancelejas veiktajiem maksājumiem par aviobiļešu iegādi.
(papildināta ar 4. rindkopu)