Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš, partijas Vienotība priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis un Zaļo un zemnieku savienības politiķis, Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Edgars Putra norādīja, ka regulējums pilnveidots, kad vasarā tika pieņemti nodokļu reformas likumi.
FM parlamentārais sekretārs norādīja, ka Saeima jau laicīgi veikusi labojumus solidaritātes nodoklī, kas stāsies spēkā 2018.gada 1.janvārī. Saskaņā ar šīm izmaiņām no nodokļu maksājumiem pieaugs tā daļa, kas novirzīta pensiju otrajam un trešajam līmenim.
Līdz ar to ST spriedums neradīs problēmas, skaidroja Putra. Viņš gan piebilda, ka vēl nepieciešams iepazīties ar visiem ST sprieduma secinājumiem. Politiķis gan atzina, ka ST spriedums liek izdarīt secinājumus, ka, pirms vairākiem gadiem veicot attiecīgās izmaiņas, gan iepriekšējās valdības, gan pašreizējās Saeimas atbalstītais konkrētās normas formulējums bija ne līdz galam izsvērts.
Kā ziņots, ST par Satversmes 91.panta pirmajam teikumam neatbilstošu atzinusi normu, kas nosaka atšķirīgas solidaritātes nodokļa likmes dažādām darba ņēmēju grupām. Runa ir par minimālām likmes atšķirībām un šīs atšķirīgās likmes attiecas uz ļoti ierobežotu personu loku, kas pēc FM pārstāvja teiktā, ir nepilni 300 solidaritātes nodokļu maksātāji gadā.
ST šodien atzina, ka Solidaritātes nodokļa likuma 6.pants, kas nosaka nodokļa likmes, neatbilst vienlīdzības principam, tādējādi tas pārkāpj Satversmes 91.pantu. Pants atzīts par spēkā neesošo no 2019.gada 1.janvāra, lai dotu valdībai laiku izstrādāt alternatīvu risinājumu, neradot problēmas valsts budžetam. ST norādīja, ka normas tūlītēja atcelšana, kamēr nav stājies spēkā jauns normatīvais regulējums, nav iespējama, jo plānoto nodokļu ieņēmumu izpilde ir tieši saistīta ar valsts iespējām veikt savas funkcijas, tādējādi tiktu apdraudēta sabiedrības labklājība un drošība.
FM novērsīs ST konstatētās nepilnības solidaritātes nodokļa piemērošanā, aģentūrai LETA atzina ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.
Pelnīt lielāku algu ir amorāli!
Vienotības nodokļi žņaudz ekonomiku