ZRP galvenais klupšanas akmens būs tas, ka sabiedrība par viņiem faktiski neko nezina, vien vērtē pēc konstruktīvas ekonomikas sadaļas partijas programmā, taču, kā viņi uzvedīsies, nonākot vadošās pozīcijās, sabiedrībai pašlaik ir mīkla, uzskata politologs.
"Būs nepieciešams ļoti liels ieskrējiens, jo ZRP cilvēkiem nav parlamentārā darba pieredzes. Darbs ir ļoti specifisks, un paies vismaz gads, lai deputāts saprastu, kā notiek dokumentu aprite un tamlīdzīgas lietas. Lielai daļai koalīcijas deputātu būs mācīšanās periods, kura laikā iespējami dažādi pārpratumi. Turklāt viņi nevarēs cerēt uz mediju vai sabiedrības žēlastību, jo Zatleram ir pietiekami daudz ienaidnieku arī ārpus parlamenta," sacīja Ījabs.
Viņš norādīja, ka ZRP ir līdzīgi kā partijai "Jaunais laiks", kad tā 2002.gadā nāca ar universālām pretenzijām, sakot - laidiet mūs klāt, mēs visu nokārtosim.
"Ir skaidrs, ka visas savas programmas ieceres viņi ne mūžam neīstenos, jo viņi nebūs vieni, un pat viņu potenciālie vistuvākie sadarbības partneri "Vienotība" nebūt nav sajūsmā par to, ko ZRP grib darīt. Būs jautājums par to, kādas būs ZRP prioritātes. Viņos valda pārliecība, ka uz ātru roku izreformēs augstāko izglītību, izmainīs nodokļu sistēmu, politisko sistēmu. Es domāju, ka visās šajās trijās pozīcijās "Vienotībai" un arī trešajam sadarbības partnerim, lai kas arī tas būtu, būs pietiekoši liela opozīcija. Raudzīsimies, kā ZRP ies," teica politologs.
Viņš piebilda, ka ZRP no ārpus parlamenta esošiem populistiem būs jākļūst par parlamentāru partiju, kura spēj runāt ar citiem un atrast kopīgus risinājumus. Raugoties no "Jaunā laika" parauga, šis process ir pietiekami grūts. "Viens ir stāvēt uz ielas stūra un kliegt "Nost ar Saeimu!" un bīdīt skaistus plānus par Saules pilsētu, cits kas - nonākt parlamentā ar 22 mandātiem, kas nav milzīga frakcija. Būs jāmēģina runāt ar tiem, kuri iepriekš ir nozākāti, ar visiem, kuri varētu palīdzēt šīs reformas īstenot," vērtēja Ījabs.