Pati izglītības ministre Tatjana Koķe (ZZS) pie žurnālistiem neiznāca un izgāja pa sānu durvīm, bet ministrijas parlamentārais sekretārs Rolands Broks apstiprināja, ka konkrēti skaitļi ministrijai nav zināmi, tādējādi šo atbildību noveļot uz pašvaldību pleciem.
Premjers V.Dombrovskis norādīja, ka valsts sekretāra Mareka Gruškevica (TP) izteikumi rada jautājumus, kāpēc viņš tā ir izteicies, taču nekomentēja, vai tam būs kādas sekas. Atgādinām, ka M.Gruškevics ir paziņojis, ka septembrī darbu zaudēs 10 000 pedagogu, taču ministre to ir noliegusi.
Arī LIZDA vadītāji apstiprināja, ka ministre ar konkrētiem skaitļiem pirmdien klajā nav nākusi, taču pēc arodbiedrības aprēķiniem, ja tiks pieņemts kompromisa lēmums par pedagoģisko slodžu palielināšanu no 21 – 24 stundām, tad pedagoģisko likmju skaits varētu samazināties par pieciem sešiem tūkstošiem. Taču ir grūti prognozēt, vai tāds būšot arī reālais skolotāju skaita samazinājums, jo skolā darbu organizējot direktors.
Lai arī arodbiedrība uzskata, ka T.Koķei un M.Gruškevicam bija jāvienojas kādu informāciju sniegt, LIZDA nepiekrita, ka šim būtu jābūt iemeslam, kādēļ M.Gruškevicam būtu jāzaudē darbs, jo “nav nācies viņā vilties”, izteicās LIZDA līdere Astrīda Harbacēviča.