Šobrīd nav nepieciešamības radīt jaunajam direktora pirmajam vietniekam zināmas neērtības profesionālo pienākumu pildīšanā, publiskojot šo personu,” viņa skaidro.B.Rāta-Saliņa uz jautājumu, kādēļ U.Dzenītis aizgājis no SAB, atbild skopi. Kadru mainība SAB ir ļoti neliela, taču arī darbinieki ar lielu pieredzi mēdz pārtraukt dienesta attiecības. Likumdošanā ir paredzētas noteiktas situācijas, kad amatpersona var pretendēt un saņemt izdienas pensiju arī pirms 50 gadu vecuma sasniegšanas, šī ir viena no šādām situācijām.Latvijas prezidents Valdis Zatlers paudis, ka “Dzenīša kunga aiziešana izdienas pensijā ir SAB iekšēja lieta”. Viņš neapšaubot U.Dzenīša pensijā aiziešanas motīvus un uzskata, ka tas nav Nacionālajā drošības padomē (NDP) apspriežams jautājums.
NDP loceklis un Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītājs Dzintars Jaundžeikars (LPP/LC) no televīzijas uzzinājis, ka SAB šefa vietnieks U.Dzenītis ir aizgājis no darba.
“Diemžēl ir tā, ka par šo jautājumu padomes sēdē SAB vadītājs neko nav ziņojis. Oficiāli par to dzirdu pirmo reizi, bet, ko es par to zinu – tas ir cits jautājums,” uz jautājumiem izvairīgi atbildēja D.Jaundžeikars.
D.Jaundžeikars gan norādīja, ka saskaņā ar likumdošanu SAB par šādām
lietām NDP nemaz nav jāatskaitās, tādēļ viņš nezina vai šis bijis
vienīgais biroja vadītāja vietnieka aiziešanas iemesls. Arī jauna
vietnieka izraudzīšanās esot SAB vadītāja kompetencē, tomēr
D.Jaundžeikars uzskata, ka U.Dzenīša aiziešana biroja darbu būtiski
neietekmēšot, jo “kadri jau mainās nepārtraukti”.
Par U.Dzenīša aiziešanu no amata ziņoja raidījums Nekā personīga, kas šo notikumu nosauca par pēkšņu. Publiski izskanējis, ka 46 gadus vecais U.Dzenītis, kas SAB strādāja jau kopš biroja darbības pirmsākumiem 1995.gadā, esot devies izdienas pensijā.