Nacionālās drošības komisijā strādās arī deputāti Mārtiņš Bondars (LRA), Ināra Mūrniece (nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK) un Valērijs Agešins (Saskaņa).Zināmi vēl vairāku komisiju vadītāji - Saeimas Juridisko komisiju turpmāk vadīs Gaidis Bērziņš (nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK), bet par komisijas priekšsēdētāja biedri ievēlēta Inese Lībiņa–Egnere (Vienotība), bet par komisijas sekretāru - Valērijs Agešins (Saskaņa). Juridiskajā komisijā strādās arī deputāti Solvita Āboltiņa (Vienotība), Inga Bite (LRA), Gundars Daudze (ZZS), Andrejs Elksniņš (Saskaņa), Andrejs Judins (Vienotība), Jūlija Stepaņenko (Saskaņa) un Juris Vectirāns (ZZS).Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisiju vadīs Kārlis Šadurskis (Vienotība). Par komisijas priekšsēdētāja biedru šodien tika ievēlēts Imants Parādnieks (NA), bet par sekretāru - Jānis Trupovnieks (ZZS). Komisijā arī strādās deputāti Mārtiņš Bondars (LRA), Ints Dālderis (Vienotība), Vjačeslavs Dombrovskis (Vienotība), Aleksandrs Kiršteins (NA), Igors Pimenovs (Saskaņa), Edgars Putra (ZZS), Ivans Ribakovs (Saskaņa) un Inguna Sudraba (NSL).Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija pirms Saeimas balsojumiem izskata likumprojektus, kas saistīti ar valsts budžetu, finansēm un nodokļiem. Tāpat komisija skata ziņojumus par valsts ekonomikas attīstības tendencēm, problēmām un nākotnes perspektīvām. Komisija skata arī Finanšu ministrijas ziņojumus par valsts ekonomisko situāciju un budžeta izpildi.Savukārt Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti ceturtdien par komisijas priekšsēdētāju ievēlēja Romānu Naudiņu (NA). Naudiņš iepriekšējā valdībā bija vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs. Par komisijas priekšsēdētāja biedru deputāti šodien ievēlēja Ingmāru Līdaku (ZZS), savukārt par sekretāru – Edvardu Smiltēnu (Vienotība). Tāpat komisijā strādās deputāti Inesis Boķis (Vienotība), Jānis Klaužs (ZZS), Armands Krauze (ZZS), Ilmārs Latkovskis (NA), Dainis Liepiņš (LRA), Aivars Meija (NSL), Artūrs Rubiks (Saskaņa), Jānis Urbanovičs (Saskaņa), Dzintars Zaķis (Vienotība) un Ivars Zariņš (Saskaņa).Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju 12.Saeimā vadīs Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāve Aija Barča, kas to vadīja arī iepriekšējā Saeimas sasaukuma laikā. Viņas vietnieks būs Einārs Cilinskis (NA), savukārt sekretāra amatā ievēlēts Vitālijs Orlovs (Saskaņa). Komisijā strādās arī Mārtiņš Šics (LRA), Silvija Šimfa (NSL), Romualds Ražuks (Vienotība), Hosams Abu Meri (Vienotība), Andris Buiķis (NA), Andrejs Klementjevs (Saskaņa), Marjana Ivanova-Jevsejeva (Saskaņa), Andris Siliņš (ZZS) un Andris Bērziņš (ZZS).
Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētāja amatā ceturtdien iecelts Ainars Latkovskis (Vienotība), kurš šo komisiju vadīja arī parlamenta iepriekšējā sasaukuma laikā, par komisijas priekšsēdētāja vietnieku ar balsu vairākumu ievēlēja Raimondu Bergmani (ZZS), bet Kārli Krēsliņu (NA) ievēlēja par komisijas sekretāru. Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā ievēlēti arī Jānis Ruks (LRA), Ringolds Balodis (NSL), Aleksejs Loskutovs (Vienotība), Veiko Spolītis (Vienotība), Kārlis Krēsliņš (NA), Edvīns Šnore (NA), Zenta Tretjaka (Saskaņa), Jānis Ādamsons (Saskaņa, Mihails Zemļinskis (Saskaņa), kā arī Kārlis Seržants (ZZS).
Savukārt Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisiju vadīs Māris Kučinskis (ZZS), viņa vietnieks būs Jānis Dombrava (NA), bet sekretārs - Ints Dālderis (Vienotība). Komisijā strādās arī Jānis Ruks (LRA), Silvija Šimfa (NSL), Ilze Viņķele (Vienotība), Dzintars Zaķis (Vienotība), Juris Šulcs (Vienotība), Einārs Cilinskis (NA), Andris Buiķis (NA), Ivars Zariņš (Saskaņa), Sergejs Potapkins (Saskaņa), Boriss Cilevičs (Saskaņa), Jānis Tutins (Saskaņa), Ainārs Mežulis (ZZS), Jānis Trupovnieks (ZZS) un Artis Rasmanis (ZZS).
Kučinskis, komentējot komisijas uzdevumus, teicis, ka sāpīgs punkts
diskusijās būs finansējums zinātnei, vēsta BNS. Komisijas mērķis un vīzija būs
izveidot stratēģiskās plānošanas, vadīšanas un izpildes uzraudzības
mehānismu, ko koordinēs parlaments. Viens no uzdevumiem būs izvērtēt
Pārresoru koordinācijas centra ziņojumu, kas veicis monitoringu par
Nacionālā attīstības plāna gaitu.
Saskaņā ar Saeimas kārtības rulli parlamentā darbojas 16 komisijas.