To paredz Finanšu ministrijas (FM) izstrādātie grozījumi likumā "Par valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzību 2009.gadā", par kuriem trešdien ārkārtas sēdē spriedīs valdība.
Likumprojektu paredzēts papildināt ar jaunu pantu, nosakot, ka "valsts un pašvaldību izglītības iestāžu, kā arī Izglītības un zinātnes ministrijas un tās padotības iestāžu amatpersonām un darbiniekiem atlaišanas pabalsts izmaksājams viena mēneša vidējās izpeļņas apmērā".
Likumprojekts paredz arī aizliegumu maksāt ne tikai prēmijas un naudas balvas, bet arī to, ka netiek veikta materiālā stimulēšana, piemēram, par ikgadējo darbības novērtējumu, kā arī noteic, ka atvaļinājuma pabalsts 2009.gadā netiek maksāts.
Precizēts arī likumprojekta pants, nosakot, ka prombūtnē esošu darbinieku vienlaicīgi var aizvietot ne vairāk kā viena amatpersona.
Vēl institūcijas varēs noteikt nepilnu darba laiku, lai nodrošinātu kopējā atlīdzībai paredzētā finansējuma samazinājumu.
Savukārt, lai nodrošinātu finansējuma samazinājumu atlīdzībai papildus citiem likumā paredzētajiem pasākumiem, tiek paredzēts, ka mēnešalgas samazināšanas dēļ saglabājama mēnešalga, kas nav mazāka vai nu par minimālās mēneša darba algas apmēru līdzšinējo divu minimālo mēneša darba algu vietā, vai arī par 270 latiem.
Likums tiek papildināts ar jaunu pantu, kas paredz ierobežojumu kompensācijas vai pabalsta izmaksai pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputātiem sakarā ar deputāta pilnvaru izbeigšanos, ja viņš divu nedēļu laikā netiek nodrošināts ar iepriekšējo darbu, kā arī sakarā ar pašvaldību apvienošanos, ja deputātam netiek piedāvāts līdzvērtīgs amats. Tādējādi pašlaik esošais kompensācijas un pabalsta apmērs - trīs amatalgas - tiek aizstāts ar vienu amatalgu.
Jau vēstīts, ka trešdien notiks valdības ārkārtas sēde par budžeta grozījumiem.
Ziņots arī, ka no Izglītības un zinātnes ministrijas atbildīgajām amatpersonām izskanējuši pretrunīgi paziņojumi, cik skolotāju zaudēs darbu 1.septembrī - ministre Tatjanas Koķes aprēķini variē no diviem līdz četriem tūkstošiem, bet valsts sekretāram Marekam Gruškevicam tie ir skarbāki - līdz par desmit tūkstošiem pedagogu var nākties zaudēt darbu.
(papildināta 1.rindkopa)