Ik reizi, kad ir bijis atvērts pašvaldību likums, Pašvaldību savienība ir centusies pārliecināt par sarežģītāku mēra atcelšanas procedūru, lai tas nebūtu iespējams ar vienas balss pārsvaru, kā tas ir tagad.
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministre Dagnija Staķe Dienai atzina, ka šis ierosinājums ir apspriežams. Uz jautājumu, vai Jūrmalā notiekošo nav ietekmējušas kādu personu intereses, ministre to vairāk saistīja ar sadrumstaloto pašvaldības domi, bet atzina: «Man negribētos tā domāt, bet neko nevar izslēgt.»
Rīgas vicemērs un LPP/LC līderis Ainārs Šlesers, kurš pats dzīvo Jūrmalā, Dienai sacīja: «Jūrmala ir bēdu ieleja. Man ir sajūta, ka Jūrmala ir jāpievieno Rīgai.» Viņš pieļauj iespēju, ka Jūrmalā par to vajadzētu taisīt pašvaldības aptauju.
Arī A.Šlesers Jūrmalas nelaimes saista ar domes sadrumstaloto sastāvu. Savukārt bijušais pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns (TP) norādīja uz Jūrmalas ģeogrāfisko īpatnību - no Priedaines līdz Kauguriem. «Jūrmalu raksturo ilggadīga slikta vara un slikta pārvaldība, kuru izvēlas paši Jūrmalas iedzīvotāji,» teica E.Zalāns.
Jaunais Jūrmalas mērs Romualds Ražuks (PS), kurš amatā ir otro dienu, uz jautājumu, ko darīt, lai nekad neatkārtotos tas, kas notika Jūrmalā, R.Ražuks teica - ja kaut ko līdzīgu mēģina kāds darīt, uzreiz jāziņo KNAB. Viņš arī uzskata - cik vien iespējams, visi lēmumi ir jāpieņem atklāti, tāpēc jaunais pilsētas mērs ir izveidojis deviņu cilvēku valdi no komisiju vadītājiem.
Jau ziņots, ka ceturtdien no amata atcelto Jūrmalas mēru Raimondu Munkevicu ar tiesas lēmumu paturēja apcietinājumā aizdomās par kukuļdošanu, lai panāktu viņam labvēlīgu lēmumu domes priekšsēdētāja pārvēlēšanā.