Pēc viņa vārdiem, šīs institūcijas var uzskatīt par konsultantiem.
No aktivitātes esot jūtams, ka interese par abu uzņēmumu daļām varētu būt. "Ar neformāliem jautājumiem par plāniem, piedāvājumiem sadarboties, ja izvēlamies iet atsavināšanas virzienā, vērsušies skaļi pasaules līmeņa zīmoli," teica Kampars.
Viņaprāt, skaidrākais un saprotamākais risinājums būtu pārdot abu uzņēmumu daļu paketi.
Pēc Kampara teiktā, patlaban nav pamata runāt par kādu cenu. Izskanējušie 350 miljoni latu ir vērtība, kas parādījās pirms dažiem gadiem, un, pēc ministra domām, tā varētu būt minimālā cena, jo tirgus ir audzis.
Ministrs arī teica, ka abu uzņēmumu līdzīpašniekam Skandināvijas koncernam "TeliaSonera" ir pirmpirkuma tiesības, bet - par augstāko cenu. Viņš gan uzreiz nevarēja atbildēt, vai "TeliaSonera" neiegūtu LMT un "Lattelecom" kapitāldaļas, ja nepiedāvātu augstāko cenu.
"Jāpēta jumta līgums, juristi pie tā strādā. Noteikti jumta līgumā nevar būt risinājums, kurā Latvijai kapitāldaļas "TeliaSonera" jāpārdod par fiksētu cenu. Latvijas valstij jābūt tiesībām atsavināt par iespējami augstāko cenu, un uz to uzstāsim. Domāju, ka no "TeliaSonera" puses diez vai būs iebildumi pret to, ka Latvijas valsts vēlas iegūt iespējami augstāko cenu," sprieda Kampars.
Kā ziņots, pirmajā Kampara vadītās ministru darba grupas sēdē par turpmāko rīcību ar valsts kapitāldaļām uzņēmumos "Lattelecom" un LMT nolemts sagatavot vēstuli "TeliaSonera", lūdzot sniegt redzējumu par abu uzņēmumu attīstību. Ministri vienojās, ka turpmākais darbs šī jautājuma virzīšanai būs dinamisks un darba grupas sēdes notiks ne retāk kā reizi mēnesī. Lai izvērtētu valsts kapitāldaļu pārdošanas scenārijus, aplēstu potenciālos ienākumus un vienotos par laika grafiku, kā arī analizētu citus turpmākās rīcības aspektus, darba grupa apkopos viedokļus no visām kompetentajām institūcijām, to vidū Konkurences padomes, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas u.c.
Latvijas valdība jau 90.gadu beigās izteica apņemšanos privatizēt abus telekomunikāciju uzņēmumus, savukārt "TeliaSonera" vairākkārt norādījusi, ka vēlas uzņēmumu daļas privatizēt.
Visu interviju ar Arti Kamparu var lasīt biznesa portāla "Nozare.lv" sadaļā "Viedokļi, intervijas".