Lai komentētu šos izteikumus, Sudraba bija aicināta arī uz raidījumu, ko demonstrēja piektdien, bet aizņemtības dēļ savu dalību viņa atteica.
Aizliegtais paņēmiens personā pie Sudrabas devās kādas fiktīvas jauniešu organizācijas pārstāvis. Intervijas laikā Sudraba tikko jaundibinātās partijas Latvijas attīstībai līderi Einaru Repši nosaukusi par ne pārāk normālu cilvēku, piedēvējot pat viņam konkrētu diagnozi, savukārt Saskaņas centra vadītāju Nilu Ušakovu par tukšu, alkatīgu un patmīlīgu.
Raidījuma izmantotā fiktīvā persona Sudrabai stādījās priekšā kā ārzemēs studējošu latviešu jauniešu kustības vadītājs, kurš vēlas dzirdēt viņas padomu. Viņi satikās kafejnīcā netālu no viesnīcas Hotel de Rome kafejnīcā.
Sudraba intervijas laikā uzbūra Latvijas politikas aizkulišu visdrūmākās ainas. Parastie cilvēki tajā nevienus neinteresē, visu diktē šauras interešu grupas, nevienam nekas nav svēts, un viss galu galā ir baisi. Sudraba gribot to visu mainīt, bet kā - īsti nezinot, taustoties, ar daudziem tagad runājoties.
"Varbūt tā izpratne, kā to darīt, ir atšķirīga, bet, ja to savieno kopā, tās cilvēku iniciatīvas, ja to cilvēku kustību vai tautas kustību - viņu jau vienalga vajag. Nu lai viņa pastāvīga tāda būtu. Lai aizvien vairāk aktīvi cilvēki domātu, dotu savas idejas," klāsta Sudraba.
"Bet, kā no šī te izaudzēt tādu cilvēku grupu, kuri tad ir gatavi startēt arī Saeimas vēlēšanās, veidot tādu politisku apvienību varbūt no kaut kādām tur citām reģionālām partijām arī tādi sakarīgi cilvēki, kas uz zemes stāvoši, un saprot, ka valstī kas jāmaina, ka viņi nevar arī savos reģionos neko izmainīt. (..) Gribās, lai tas nav tikai tāds vienreizējs projekts, bet tā, lai ir dzīva, pastāvīga darbošanās, kura sadarbojas vai, no kuras izaug, kur tur iekšā ir cilvēku grupa, kas reāli ir tie cilvēki, kas var varā strādāt," saka Sudraba.
Viņa gan arī atzina, ka tautas kustība nevar vadīt valsti - vajagot komandu, kas visas idejas saliktu kopā un mērķtiecīgi tās realizētu. Kas varētu būt viņas sabiedrotie un ko, piemēram, darīt jauniešiem, kas vēlas startēt politikā Sudraba tā arī atbildi nesniedz, taču ar esošajiem politiskajiem spēkiem ne sadarbošoties pati, ne arī intervijas laikā iesaka viņam.
Repši viņa nosaucda par ne pārāk veselu cilvēku, pieminot konkrētu diagnozi, un cenšas izskaidrot pat tās galvenās pazīmes.
"Kad viņš kļuva par premjeru 2002.gadā, pirmo reizi, kad Jaunais laiks ienāca politikā, un viņš uzvarēja, es godīgi tev teikšu, pat interesējos pie politiķiem - kā ar tādiem cilvēkiem var strādāt, nu, kā viņi domā. Jo es redzēju, ka tas ir kaut kas vājprātīgs. Tās idejas kaut kādas pilnīgi garām. Tu mēģini ar cilvēku normāli runāt, stāstīt savu viedokli, nu ka tevi nedzird."
"Viņš dzīvo savā pilnīgi personīgā pasaulē. Viņam nav nekādas nojēgas, kas notiek ārpus. Viņš var uzstāties tā kaismīgi, ar labām oratora spējām un visu pārējo. Bet ir cilvēki, kas ir partija, tur tas [Dans] Titavs, tie, kas lietas kruķī, kārto. Viņi ir ciniski pateikuši, ka viņiem interesē tikai kādas 7, 9 balsis, lai būtu viņiem zelta akcija, ar ko tirgoties. Neinteresē tur nevienam valsts!"
Arī Vienotība Sudrabas skatījumā nav glābiņš, un demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis neesot nekāds valsts vadītājs. "Kāpēc viņu sauc par grāmatvedi - nu viņš ir grāmatvedis pēc zināšanām un profesijas. Nu ... viņš dzīvē nekad neko nav vadījis. Viņš arī tagad lietas nevada. Kāpēc varbūt cilvēkiem ir pozitīvs iespaids? Ir daļa cilvēku, kuri, ja sevi asociē ar otru cilvēku, viņiem liekas, ka viņš ir ļoti labs. Bet tev vajag pavisam cita mēroga un domāšanas cilvēku, ja vajag vadīt valsti," paudusi Sudraba.
"Dombrovskim interesē tikai viņa individuālā karjera. Pareizo ķeksīšu atķeksēšana, lai tiktu Briselē. (..) Viņš nav tas cilvēks, kas būtu mantkārīgs, bet tajā pašā laikā pasaule ir tik ļoti maza. Tas, kas tur notiekot, viņam ir tāda padomniece Bukane, kas ir viņa sievas draudzene, tā savāc to, kas ir paredzēts viņai un aiznes sievai. Aiznes sievai!", izteikusies Sudraba.
Arī ar Ainaru Šleseru Sudrabai neesot pa ceļam, norādīja Aizliegtais paņēmiens. Viņš esot pārāk alkatīgs. Uz neseno tikšanos kafejnīcā Kaļķu vārti, ko fiksējuši mediji, viņa aizgājusi vien tāpēc, ka tiekoties ar daudziem, un viņas viedokli gribējis zināt partijas Vienoti Latvijai vadītājs Mareks Zeltiņš. Viņš arī sākumā zvanījis, par Šlesera klātbūtni viņa uzzinājusi tikai vēlāk. Bet atrādīšanu televīzijā pēc Sudrabas domām apzināti noorganizējis Druvis Skulte.
"Šleseram būtībā varbūt ir interese, lai būtu tā ekonomiskā aktivitāte un tā ir tāda patiesa interese, bet nu ir arī tik daudz tā savtīguma. Nav tādi līdz galam godīgi cilvēki. Tajā pašā laikā, protams, tā viņa enerģija un griba izdarīt ir vairāk nekā par visiem pārējiem kopā. Bet nu viņam ir arī tā sava filozofija. 50 man, 50 - citiem," atzīmē viņa.
Lai arī savulaik pat izskanējis, ka uz Sudrabu kā politiķi ļoti tīko "Saskaņas centrs", var saprast, ka simpātijas šeit nav abpusējas. Par Nilu Ušakovu viņai esot absolūti negatīvs viedoklis - esot satikušies viņas pēdējās dienās Valsts kontrolē.
"Viņš ir tukšs, absolūti. Tukšs, alkatīgs, patmīlīgs. Nu atkal, nevienu es neaprunāju, Dievs man piedos. Bet "Saskaņas centrs" nav nekas cits kā tikai naudas projekts, ir tikai naudas attiecības starp cilvēkiem. (..) Un paši viņi saka - Ušakovs viņiem neko nenozīmē. Tikmēr, kamēr viņiem ir iespēja pelnīt, būt kaut kādos amatos, vēl kaut kas, viņi ir kopā. Tikko tur kaut kas ar viņu notiks, vai izjuks, tur vairs nebūs nekāda "Saskaņas centra". Tur nav ne ideoloģijas, nav ne partijas. (..) Tādam Ušakovam, Urbanovičam nospļauties ta par krieviem, ta par latviešiem. Tas vienkārši tiek ekspluatēts," lēš bijusī valsts kontroliere.