Komisija vēl turpina strādāt pie galaziņojuma izstrādes, tāpēc politiķe pagaidām nekomentēja, vai komisija ir secinājusi, ka "oligarhu lieta" ir saistāma ar valsts sagrābšanu. Aģentūra LETA jau ziņoja, ka galaziņojuma melnrakstā ir norādīts, ka tā dēvētajās "oligarhu sarunās" ir saskatāmas valsts sagrābšanas pazīmes.
Paužot personīgo viedokli, Sudraba norādīja, ka kopš 90.gadiem notiekošie valsts "dalīšanas un pārdalīšanas" procesi nav beigušies arī šodien.
Lai tas mainītos, ir jāaug cilvēku apziņai, vai viņi valsti izmanto sava labuma gūšanai, vai arī domā par iedzīvotājiem, pauda politiķe. Likumdošanā valsts sagrābšanai atbilst konkrēti Krimināllikumā minēti noziegumi, un nepieciešama juristu diskusija, kā šo jēdzienu vēl plašāk ietvert likumu sistēmā. Tas nebūs viens noziegums, bet konkrētu pazīmju kopums var veidot novērtējumu par valsts sagrābšanu, skaidroja komisijas vadītāja.
Parlamentārās izmeklēšanas deputāti šodien vienojušies par valsts sagrābšanas juridisko formulējumu un turpina strādāt pie jautājumiem par pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti, pastāstīja Sudraba.
Komisija šodien slēgtā sēdē divarpus stundās izskatīja apmēram pusi no deputātu priekšlikumiem, un pašlaik turpinās darbs pie pārējo rosinājumu izvērtēšanas.
Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota 2017.gada jūlijā.
Galaziņojumu oficiāli apstiprināt plānots sanāksmē, kas provizoriski varētu notikt ceturtdien pēc Saeimas sēdes.
Ievēlēta par Jūrmalas otkatiem
Hūgo Vācietis >no barikād vācietis