Taču tādā gadījumā tā varētu būt koalīcijas iekšējā vienošanās, saglabājot tās sastāvu, nevis pakļaušanās opozīcijai. Neoficiāli arī zināms, ka vairāku partiju pārstāvji ir aicinājuši domes priekšsēža pienākumus uzņemties mēra pirmajam vietniekam Dainim Karolam (LZS). Taču ne viņš, ne deputāts Edmunds Demiters (Vienotība) Dienai nevēlējās komentēt izskanējušos minējumus, norādot, ka vispirms ir jānotiek partiju sarunām un vēl neesot prognozējams to iznākums.
Talsu novads ir viena no lielākajām Kurzemes pašvaldībām, kurā iekļauta Talsu pilsēta un vēl 15 agrākā Talsu rajona pašvaldību. Talsu novada domē 17 deputātu vietas sadalīja astoņi politiskie spēki. Sadarbības memorandu parakstīja deputāti no sešām partijām: Mēs – Talsiem un novadam, Latvijas Zemnieku savienības (LZS), Latvijas Zaļās partijas (LZP), Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–TB/LNNK (NA), Vienotības un Jaunās konservatīvās partijas (JKP). Opozīcijā palika agrākā varas partija Talsu novada attīstībai un Latvijas Reģionu apvienība.
Zaļie jau gribēja pievilt
Pagājušajā nedēļā parakstīto aicinājumu mēram atkāpties parakstīja arī deputāti no LZP un JKP. Tā vairākumam palika tikai vienas balss pārsvars. Izmantojot to, ka viens no koalīcijas deputātiem 31. maijā domes sēdē nevarēja piedalīties, astoņi deputāti norāva kvorumu. Līdz ar to dome nevarēja pieņemt svarīgus lēmumus. Piemēram, sēdē bija jāapstiprina bērnu vasaras nometņu dalības maksa, jālemj par naudas balvu piešķiršanu izcilākajiem skolēniem un pedagogiem, par ielu tirdzniecību Talsu pilsētas svētkos.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 4. jūnija, numurā! Ja ir vēlme laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Aiva
Talsi
AA