Kā atzīst Vakcinācijas dienesta vadītājs Uģis Glāzītis, lielākā daļa pacientu nav bijuši vakcinēti pret ērču encefalītu un pietiekami bieži nav lietojuši specifiskus aizsarglīdzekļus pret ērču un insektu kodumiem. Tāpat viņi nevar sīkāk paskaidrot – kādos tieši apstākļos un kur svinību laikā ērces varētu būt piesūkušās.
"Ērces esam noņēmuši ne tikai no kājām, rokām un kakliem, bet atrastas arī ausīs, matos, padusēs un vietās, kur sāk augt kājas," uzskaita U. Glāzītis.
No divdesmitgadīgā Oļega, kas jāņojis Kurzemes pusē, noņemtas uzreiz trīs ērces. Pacients apgalvojis, ka nekādus piemājas džungļus nav apmeklējis, bet Jāņu vakaru pavadījis tiešā ugunskura tuvumā.
Rīdziniece Anda, kas Jāņus sagaidījusi Rēzeknes pusē, sūdzējusies, ka viesu pulkā nav atradies neviens pietiekami "skaidrs" svinētājs, kas spētu palīdzēt noņemt ērci, tāpēc ar visu ērci mērojusi pārsimt kilometrus uz Vakcinācijas dienestu Rīgā.
Vakcinācijas dienests atgādina, ka potēšanās pret ērču encefalītu ir visdrošākais veids, kā sevi pasargāt no saslimšanas draudiem.