Redzot, ka par projektu vēl nav pilnīgas saprašanās, to atbalstīt nebija gatavi pašvaldībās plaši pārstāvētās Zaļo un Zemnieku savienības, kā arī Nacionālās apvienības Visu Latvijai!–TB/LNNK deputāti.
"VARAM virzīja likumu, bet tagad pati sāk to bremzēt. Mēs kā deputāti esam kļuvuši par ķīlniekiem," sacīja Ainārs Mežulis (ZZS). Eglīts aicināja projektu vēlreiz izvērtēt darba grupā. Atbildīgās komisijas priekšsēdētāja biedrs Juris Šulcs (Vienotība) uzskata, ka tā ir politiskā izšķiršanās, jo jau gadiem šis projekts ir apspriests komisijā un darba grupās. Viņš aicināja pašvaldību referendumu pretiniekus būt tik drosmīgiem un skaidri Saeimas tribīnē tad to arī paziņot. Arī Astrīda Harju (Vienotība) teica, ka vietējie referendumi ir viena no sabiedrības demokrātijas izpausmēm, bet tas esot rādītājs, kurā Latvija reitingu tabulā slīdot uz leju.
Norma, pret kuru iebilda VARAM, Saeimā jau ir otrajā lasījumā atbalstīta. Eglīts vēlējās, lai elektronisko pakalpojumu pārzinis būtu Centrālā vēlēšanu komisija, nevis ministrija. Likumprojekts paredz, ka parakstu vākšana referenduma ierosināšanai notiek vienlaikus klātienē un arī elektroniski. Elektronisko parakstu vākšanai tiek izmantots vietējo pašvaldību e-pakalpojums, kura pārzinis ir VARAM, bet turētājs – Valsts reģionālās attīstības aģentūra.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 26. aprīļa, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!