Pēc viņa domām, turpmākajos mēnešos par šo jautājumu ir jāizvērš diskusija un gada otrajā pusē valdībai vajadzētu būt gatavai jau konkrēti rīkoties. Šādu pasākumu īstenošana būs jāveic kopā ar sociālajiem partneriem, jo, piemēram, varētu būt nepieciešama visas sabiedrības solidarizēšana, lai piebremzētu atalgojuma pieaugumu, vai uz zināmu laiku ierobežotu prēmiju izmaksas uzņēmumos.
Pēc A.Vilka teiktā, ļoti liela loma būs arī regulatoram un Konkurences padomei, jo būs ļoti rūpīgi jāizvērtē visi iespējamie tarifu paaugstinājumi.
A.Vilks uzsvēra, ka eiro ieviešanas mērķis ir ļoti tuvu un ir jāapzinās, ka inflācija būs jāspēj kontrolēt jau ar nākamā gada pavasari, lai izpildītu nepieciešamos Māstrihta kritērijus. Pēc A.Vilka aplēsēm, lai izpildītu kritērijus, gada vidējai inflācijai nākamgad jābūt 2% robežās.
Jau ziņots, ka šā gada februārī vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējā gada februāri, bija jau par 4% augstāks.
Precēm cenas pieauga par 5,7%, bet pakalpojumiem - kritās par 0,4%, informēja Centrālajā statistikas pārvaldē.
Savukārt šā gada februārī pret janvāri vidējais cenu līmenis palielinājās par 0,3%. Precēm cenas pieauga par 0,3%, bet pakalpojumiem - par 0,2%.
Kā ziņots, Māstrihtas kritēriji nosaka, ka valsts inflācijas līmenis nedrīkst vairāk kā par 1,5 procentu punktiem pārsniegt vidējo inflācijas līmeni trijās Eiropas valstīs, kur iepriekšējā gadā bija viszemākā inflācija. Latvijai šis kritērijs būs jāizpilda 2012.gadā.