Būvvalde jau 2013.gadā uzsāka darbu pie nerealizēto būvatļauju, kam beidzies derīguma termiņš, datu apkopošanas, kā rezultātā lielā daļā šādu būvobjektu konstatēts, ka uzņēmēji, kas krīzes ietekmē nav spējuši laikā realizēt saskaņotās būvniecības ieceres, šajās būvobjektu teritorijās ir ierīkojuši pagaidu autostāvvietas.No 165 stāvvietām 110 jau ir pārbaudīta dokumentācijas atbilstība normatīvajiem aktiem. 21 gadījumā nosūtīts lēmums pārtraukt patvaļīgi ierīkoto autostāvvietu ekspluatāciju, bet 11 gadījumos nosūtīti pieprasījumi uzrādīt dokumentāciju, kas apliecina autostāvvietas likumību. Šobrīd trīs autostāvvietu īpašnieki jau labprātīgi pārtraukuši normatīvajiem aktiem neatbilstošo stāvvietu ekspluatāciju, _Dienas Biznesu _informēja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka. Ar notiekošo nav mierā SIA EuroPark valdes loceklis Mārtiņš Meisītis, kurš laikrakstam norāda: "Nav neviena likuma, kas aizliedz nekustamajā īpašumā novietot automašīnas un par to prasīt naudu likumā noteiktajā kārtībā. Līdz šim nekādas problēmas neparādījās, un pēkšņi būvvalde ir nākusi klajā ar paziņojumu, ka ir spēkā Būvniecības likums, kas Rīgā regulē apbūvi, un ka teritorija, uz kuras ir novietota automašīna, tiek klasificēta kā būve."
Meisītis uzskata, ka, šādi aizverot oficiālās autostāvvietas, tiek veicināts pelēkais bizness. Lai sakārtotu nozari, būtu jāvēršas ne tikai pret maksas stāvlaukumiem, bet visiem īpašniekiem, kuru objektos ir iespēja novietot automašīnu.
Viņš arī norāda uz tendenci, ka "mēģinājumi samazināt mašīnu skaitu pilsētas centrā ir lielo galvaspilsētu aktualitāte, tomēr tajā pašā laikā cilvēks ir slinks un ir gatavs maksāt, lai varētu ar mašīnu piebraukt pie sava gala mērķa. Es domāju, ka nākotnē autostāvvietas faktiski kļūs par ekskluzīvu lietu pilsētas centrā. Tās kļūst dārgākas – tieši tāpēc, ka ir šis lielais pieprasījums".
Visu rakstu lasiet laikraksta Dienas Bizness pirmdienas, 22.februāra, numurā!