Rīgas pilsētas būvvaldē atzīst, ka sabiedriskajās apspriešanās, kurās tiek prasīts viedoklis par koku ciršanu, iedzīvotāju viedoklim ir mazāks svars.
Publiskās apspriešanas nozīme mainās atkarībā no tā, vai koku ciršana paredzēta saistībā ar teritorijas kopšanas jautājumiem vai ar būvniecību. Proti, ja kokus plānots izcirst, lai sakoptu teritoriju, subjektīviem viedokļiem "piekrītu, nepiekrītu" ir lielāka iespēja panākt vēlamo rezultātu.
Savukārt, ja koku ciršana tiek apspriesta saistībā ar būvniecību, subjektīviem viedokļiem ir mazāka nozīme, jo šajos gadījumos ir jāizvērtē arī būvniecības normatīvie akti un, pēc būvvaldē paustā,
"kaimiņu viedokļi "gribu, negribu" par kokiem svešā zemesgabalā nevar pilnībā prevalēt pār zemesgabala īpašnieka tiesībām attīstīt savu zemesgabalu atbilstoši normatīvajiem aktiem".
Būvvaldē gan uzsver: publiskajā apspriešanā izteiktie viedokļi var tikt noraidīti (izņemot, ja ir iesniegti kādi neapgāžami pierādījumi), taču tie var noderēt, meklējot kompromisu.
Svētdien piketā pret koku izciršanu bija pulcējušies aptuveni 100 cilvēku, vēsta LETA.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 18. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Margarēta
izcirstie pret neizcirstajiem
Margarēta