"Aicinām visus būt uzmanīgiem un uz RSU ieeju doties pa ietvi nevis taciņu, kas iemīta no sabiedriskā transporta pieturas, un neprovocēt kaimiņos esošos putnus to mazuļu radīšanas laikā,"aicina universitātes sabiedrisko attiecību speciālists Edijs Šauers. Viņš informē, ka šogad bijuši jau divi gadījumi, kad vārna knābusi cilvēkiem galvā un ķērusies matos. Viens notikums piedzīvots pirmdien, otrs – pirms 2 nedēļām.
"Pagaidām vārnas uzvedība nav ļoti uzkrītoša, bet ir cilvēki, kas sūdzas. Arī pērn vārna uzbruka cilvēkiem, kamēr mazuļi mācījās lidot. Lūdzām palīdzību Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, taču tas atteica," atklāj E. Šauers.
Latvijas Ornitologu biedrības valdes priekšsēdētājs Viesturs Ķerus skaidro, ka, visticamāk, vārnas mazuļi jau atrodas ārpus ligzdas.
"Kamēr mazuļi ir ligzdā kokā, vārna parasti neuzvedas tik agresīvi. Tagad ir jānogaida pāris nedēļas, līdz mazuļi iemācīsies lidot un tad iestāsies miers. Universitātes studentiem un apmeklētājiem iesaku netuvoties mazuļiem, ja tos ierauga, lai neuztrauktu māti," aicina V. Ķerus.