Mēneša beigās no tās nekas nepaliek pāri. Lai savilktu galus mēneša beigās, 100 lati obligāti ir vajadzīgi.”
54 gadus vecā Naģežda Konstantinova ir „priecīga, ka vismaz tāda naudiņa ir”, jo citu darbu grūti atrast. “Ja nebūtu šis 100 latu pabalsts, tas būtiski iespaidotu manu ikdienu. Tad būtu jāiet nabaga mājā, jo savādāk iztikt nevaram. Lai Šlesers ielien mūsu ādā”, skaidro simtlatniece.
Simtlatnieki kritiski vērtē Šlesera vēlmi novirzīt 100 latu stipendiju programmai atveltītos līdzekļus jaunu uzņēmumu radīšanai. Tas negarantētu darbu esošajiem stipendiju saņēmējiem: „Tie ir tikai solījumi, mums jau solīja zelta kalnus. Bet kur ir tās darba vietas? Nav.”
Arī vairāki uzņēmumi kritiski vērtē A. Šlesera ierosinājumu. "Rīgas dārzi un parki" centra rajona iecirkņa vadītāja Laine Dreidena portālam Diena.lv pastāstīja, ka simtlatnieki pašvaldības uzņēmumam ir ļoti vajadzīgi. Šobrīd uzņēmums algo 50 darbiniekus centra rajonā un vairāk nekā 200 visā Rīgā. Ja tie vairs nebūtu, "tad mums ir beigas" norāda Dreidena.
Pašvaldības aģentūrai budžets esot samazināts, ka līdzekļi tehnikas īrei ir palikuši krietni mazāk. "Simtlatnieki ir ļoti vajadzīgi, viņi pilda darbus, ko treknajos gados būtu darījusi tehnika. Ziemas sezonā visbiežāk simtlatnieki tīra sniegu," norāda Dreidena.
Šobrīd Rīgas pašvaldības “simtlatnieku programmā” ir iesaistīti 14 846 bezdarbnieki, savukārt rindā gaida aptuveni 49 tūkstoši bezdarbnieku.