Kā aģentūrai LETA norādīja pārvaldes pārstāve Linda Zonne-Zumberga, nekustamais īpašums atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa "Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs", valsts nozīmes arheoloģijas pieminekļa "Vecrīgas arheoloģiskais komplekss" un UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas Rīgas vēsturiskais centrs teritorijā.
Pēc Zonnes-Zumbergas paustā, apsekojumā secināts, ka ēkas kultūrvēsturiskā vērtība pēc ugunsgrēka nav apdraudēta un kopumā ugunsgrēkā nodarītie bojājumi nav būtiski ietekmējuši ēkā saglabājamās vērtības, kas ir ēkas apjoms, fasāžu arhitektūra un iekšējā apdare, īpaši izceļot vitrāžas kāpņu telpās.
Pēc arhitekta Frīdriha Šefela projekta 1909.gadā celtais jūgendstila īres nams saglabājis autentisko fasāžu kompozīciju. Ēkas lielākā kāpņu telpa, tās apdare un vitrāžas ir labā stāvoklī, abās apsekotajās kāpņu telpās, kā arī biroju telpās daudzviet ir saglabājušās oriģinālās koka konstrukcijas durvis ar pildiņiem. Dienvidu kāpņu telpā ir oriģinālais grīdas flīžu segums.
NKMP pārstāve atzīmē, ka bojājumi konstatēti iekšpagalma fasādē un atsevišķās telpās cietusi interjera apdare. Visvairāk cietušas atsevišķas telpas pirmajā stāvā, starp pirmo un otro stāvu radīti bojājumi ēkas būvkonstrukcijām - starpstāvu pārsegumiem un nesošajām sienām.
Savukārt pārējos stāvos grīdu, sienu un griestu apdare, salīdzinoši pret ēkas kopējo apjomu, bojāta nelielā platībā, ir lokāli būvkonstrukciju bojājumi. Iekšpagalma dienvidrietumu stūrī uguns skartās fasādes nokvēpušas, vietām izbiris apmetums, atsedzot ķieģeļu mūri, stipri bojāti divu vertikālo ašu logi visos stāvos, tiem zudis stiklojums.
Logailas no iekšpuses pašlaik aizvērtas ar saplāksni. Bēniņos ugunsgrēka vietā radušies bojājumi jumta koka konstrukcijās un segumā. Trīs atsevišķās vietās izveidoti caurumi, lai nodrošinātu piekļuvi uguns dzēšanai. Jumta segums pašlaik atjaunots ar pagaidu materiāliem.
NKMP arī secinājusi, ka nepieciešams veikt lokālus fasādes remontdarbus. Ārējās fasādes ugunsgrēkā nav cietušas, taču tām atsevišķās vietās redzami apdares bojājumi, tāpat daudzviet novērojama korozija ēkas metāla dekoratīvajiem elementiem.
Jau ziņots, ka 30.janvārī izcēlās ugunsgrēks "Kaķu namā". Kopumā ēka degusi 262 kvadrātmetru platībā. Ēkas pirmais stāvs dega 25, otrais stāvs - 100, trešais - desmit, ceturtais - trīs, piektais - četru, sestais stāvs - trīs kvadrātmetru platībā, savukārt bēniņi un ēkas fasāde - attiecīgi divu un 90 kvadrātmetru platībā. Degšana bija izplatījusies arī pagalma pusē 25 kvadrātmetru platībā.