Ģimenes svētki vairāk asociējušies ar LPP/LC vārdu, jo iepriekšējos gados šie ģimenes svētki vasarā bijis sava veida pretnostatījums seksuālo minoritāšu gājienam. N.Ušakovs norāda, ka, informējot par plāniem, bijusi komunikācijas kļūda, jo tie neesot gluži ģimenes svētki, bet gan «svētki ģimenei». Svētku epicentrs būšot krastmala, kur plānots koncerts un citi pasākumi, no Rīgas pašvaldības budžeta tikšot finansēts arī pilsētas svinīgais noformējums.
Detalizētāk par pasākuma programmu mērs pagaidām izteikties nevarēja, taču viņš norādīja, ka viņš vai pašvaldības izpilddirektors 10.martā ar programmu varēs iepazīstināt svētku organizēšanas Goda komiteju.
Jau ziņots, ka paralēlā 4.maija svētku ideja tiek pretrunīgi vērtēta, jo tiek izteiktas bažas, vai pasākums nav paredzēts vēlētāju uzrunāšanai priekšvēlēšanu gaisotnē. Piemēram, sociologs Aigars Freimanis norādīja: «Nezinot šo ģimenes svētku kontekstu, ir grūti kaut ko vērtēt. Ja Rīgas domes plānotie ģimenes svētki notiek Latvijas neatkarības pasludināšanas dienas svinību ietvaros, tad tas ir vērtējams pozitīvi, jo paplašina valsts svētku nozīmi,» saka A.Freimanis. «Ja pilsētas mērs ieplānojis tos kā alternatīvus, atsevišķus svētkus, tad tas vairs nav pozitīvi un izskatās pēc cīņas par elektorātu priekšvēlēšanu gaisotnē.»
Viņš arī teica - tas, ka dome nav precīzi pozicionējusi šo svētku kontekstu, drīzāk liecina par otru variantu. «Acīmredzot, nepasakot ne «jā», ne «nē», tas tiek darīts ar mērķi atstāt brīvu telpu interpretācijai ar domu «gan jau savējie sapratīs»,» teica A.Freimanis.