Sākotnēji pašvaldība projekta nepieciešamību pamatoja it kā Eiropas izvirzītajās prasībās – tramvaja līnijai ir jāiet caur degradētu teritoriju un teritoriju ar augstu attīstības potenciālu. Kad atklājies, ka šādas prasības nav un tramvaja līnijas izvēle ir pašvaldības ziņā, Dienai bija jāgaida apmēram nedēļa, līdz RD Pilsētas attīstības departaments sagatavos jaunu pamatojumu.
Šobrīd pašvaldība ir atgriezusies pie Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģijas līdz 2030. gadam (turpmāk – Attīstības stratēģija), kurā viens no prioritāri attīstāmajiem rajoniem ir tieši Skanste un kurā ieplānota arī jaunu tramvaja līniju izbūve gan uz jau minēto Skansti, gan arī Rumbulu, Dreiliņiem, Bukultiem un sadarbībā ar kaimiņu pašvaldībām arī Mārupi un Ķekavu. No Attīstības departamenta atbildes Dienai gan netop skaidrs, kāpēc kā pirmā izvēlēta tieši līnija uz Skansti.
Tikmēr Rīgas mērs Nils Ušakovs Dienai joprojām uztur versiju, ka tramvajam būtu jāiet uz prioritāri attīstāmu teritoriju (Ušakovs to definē kā teritoriju, kas attīstās, teritoriju, kura piesaista privāto investoru naudu, un kā degradētu teritoriju), jo tā ir iespēja paņemt ES līdzekļus.
Skanste tik tiešām kā prioritāri attīstāma teritorija dažādos pašvaldības dokumentos minēta jau 2012. gadā. Arī Skanstes tramvaja projekts, kā norāda Ušakovs, ir aktuāls jau kopš 2012. gada. Tāpēc pašvaldības vadītāju pārsteidzot pēkšņie opozīcijas iebildumi. Rīgas mērs Dienai stāsta, ka gan Vienotība, gan Nacionālā apvienība balsojumos jau divreiz nobalsojuši par šādu ideju. Pēdējo reizi vēl šī gada 29. septembrī, balsojot par aktualizēto rīcības programmu un investīciju plānu. Viņš iepriekš medijiem skaidrojis, ka lietderīgāka būtu tramvaja līnija uz Purvciemu, taču izvirzītie kritēriji to liedzot.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 28.oktobra, numurā!