Sanāksmes galvenais mērķis bija šī gada 5. novembrī gaidāmā 16+1 valdību vadītāju samita sagatavošana. Tās laikā Latvijas puse ziņoja par Rīgas samita un tā pavadošo pasākumu – Biznesa foruma, domnīcu konferences un sinologu konferences – sagatavošanas gaitu. Tāpat partneri tika informēti par Latvijas prioritātēm 16+1 formātā 2017. gadam – tiešajiem reisiem starp Latviju un Ķīnu, kā arī par gatavību organizēt 16+1 valstu Biznesa atbalsta organizāciju konferenci Rīgā.
Līdzās 17 valstu nacionālajiem koordinatoriem sanāksmē piedalījās arī LIAA un Satiksmes ministrijas pārstāvji.
Pirms nacionālo koordinatoru sanāksmes Ķīnas ārlietu ministra vietnieks Eiropas jautājumos un 16+1 Ķīnas nacionālais koordinators Liu Haisjins (Liu Haixing) tikās ar ministru prezidentu Kučinski un piedalījās politiskajās konsultācijās ar Ārlietu ministrijas valsts sekretāru Pildegoviču.
Tiekoties ar premjeru Kučinski un politisko konsultāciju laikā, tika diskutēts par abu valstu politiskajām attiecībām un ekonomisko sadarbību, īpaši uzsverot sadarbības attīstīšanu transporta un loģistikas, tūrisma, izglītības un kultūras jomās. Politiskajās konsultācijas tika pārrunāti arī Eiropas Savienības dienaskārtības un reģionālie jautājumi.
Formātā 16+1 ar Ķīnu sadarbojas Albānija, Bosnija un Hercegovina, Bulgārija, Čehija, Horvātija, Igaunija, Latvija, Lietuva, Maķedonija, Melnkalne, Polija, Rumānija, Serbija, Slovākija, Slovēnija un Ungārija. Kā novērotāji formāta pasākumos piedalās ES institūciju pārstāvji.