Rīgā +21 °C
Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Jūrmalas basketbolisti uzvar Ogri cīņā par trešo vietu LBL kopvērtējumā

2017. gada noslēdzošajā spēlē Olybet Latvijas Basketbola līgā (LBL) sestdien Jūrmalas basketbolisti savā laukumā Rīgā ar rezultātu 85:82 (20:23, 24:13, 24:22, 17:24) pieveica Ogri. Abas komandas cīnās par trešo vietu LBL kopvērtējumā, esot uzreiz aiz divām favorītēm Ventspils un VEF Rīga, bet ievērojami apsteidzot pārējos konkurentus.

Pēc līdzīga spēles ievada otrās ceturtdaļas vidū Jūrmala veica izrāvienu un no 27:29 puslaiku noslēdza ar 44:36. Visu trešo ceturtdaļu mājinieki saglabāja aptuveni desmit punktu pārsvaru, tomēr ceturto spēles nogriezni jau sekmīgāk aizvadīja ogrēnieši, un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Rinalds Sirsniņš ar soda metieniem izvirzīja viesus priekšā ar 76:74.

Izšķirošie notikumi risinājās minūti vēlāk, kad Jūrmalas spēlētājs Deniss Krestiņins pēc partnera neprecīza soda metiena izcīnīja atlēkušo bumbu un raidīja to grozā. Turpinājumā uzreiz Jūrmala piespieda pretiniekiem veikt centra auta pārkāpumu, un Uģis Pinete ar soda metieniem panāca 81:76. Turpinājumā vairāki Ogres tālmetieni lidoja garām, viesiem no zaudējuma nespējot izglābties.

Zīmīgi, ka pirmajā puslaikā ogrēnieši savāca vien 12 atlēkušās bumbas, tomēr otrajā spēles daļā šis skaits tika palielināts līdz 37, kas gan tāpat bija ievērojami mazāk nekā oponentiem.

Uzvarētājiem ar 20 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Krestiņins, kuram ar 15 punktiem sekoja Ervīns Jonāts.

Savukārt ogrēniešiem ar 17 punktiem atzīmējās Guntis Sīpoliņš, kamēr Jānis Antrops izcēlās ar 16 punktiem.

Jūrmalnieki aizvadīja trešo maču nedēļas laikā. Pagājušajā sestdienā Ziemassvētku duelī Jūrmalas komanda ar 82:86 piekāpās valsts čempionei VEF Rīga, bet četras dienas vēlāk viesos pagarinājumā ar 89:88 pārspēja Betsafe/Liepāja komandu.

Ieskaitot cīņas arī Baltijas Basketbola līgā (BBL), Jūrmalas klubs tagad uzvarējis 12 no 13 pēdējām spēlēm.

Tikmēr Ogre Rīgā ieradās labāk atpūtusies, bet sliktākā garastāvoklī, jo pagājušajā piektdienā pārtrūka tās sešu uzvaru sērija, LBL mačā ar rezultātu 82:89 zaudējot Ventspilij.

Nākamais LBL mačs notiks jau 2018.gadā, 5.janvārī Ventspilij savā laukumā tiekoties ar Ogri.