Viņa skaidroja, ka kompānijas klienti atbrīvoti no dabas resursu nodokļa atbilstoši Valsts vides dienests apstiprinātajam Latvijas zaļā punkta izlietotā iepakojuma, videi kaitīgu preču un elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas īstenošanas plānam turpmākajiem trim gadiem.
Zvaigzne informēja, ka noslēgtie līgumi starp Latvijas zaļo punktu un Valsts vides dienestu būs spēkā līdz 2022.gada 31.decembrim. Līgumu darbības periodā līgumpartneriem būs tiesības piemērot 100% atbrīvojumu no dabas resursu nodokļa samaksas par iepakojumu, videi kaitīgajām precēm un elektriskajām un elektroniskajām iekārtām.
Latvijas zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis norādīja, ka atkritumu apmērs Latvijā ik gadu pieaug un pieaug arī valstī noteiktās to atpakaļ savākšanas un pārstrādes normas. "Ražotāju atbildības sistēmu loma ir nodrošināt, ka dažādu uzņēmumu tirgū novietotie iepakojumi un videi kaitīgās preces tiek sašķirotas un pārstrādātas, nevis nonāk kopējā atkritumu kalnā," viņš uzsvēra.
Latvijas zaļais punkts 2018.gadā strādāja ar 8,033 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 26,9% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa bija 250 378 eiro pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš.
Kompānija reģistrēta 2000.gada janvārī, un tās pamatkapitāls ir 1,087 miljoni eiro.
Latvijas zaļais punkts ietilpst Eco Baltia grupā. Eco Baltia grupas uzņēmumi nodrošina pilnu atkritumu apsaimniekošanas ciklu no atkritumu savākšanas un šķirošanas, līdz otrreizējai izejvielu loģistikai, vairumtirdzniecībai un izejvielu pārstrādei. Grupā ietilpst uzņēmumi Latvijas zaļais punkts, Eco Baltia vide, Eko Kurzeme, Jumis, PET Baltija, Nordic Plast un Eco Teh Baltia.
Edvins Eglitis