Viņa stāstīja, ka, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, neapmaksāto rēķinu kopsumma būtiski nav mainījusies, jo 2013.gadā tā sasniedza 530 225 eiro.
Ņemot vērā, ka parāda summu galvenokārt veido pacientu neapmaksātā iemaksu daļa par saņemtajiem ārstniecības pakalpojumiem, slimnīca cieš zaudējumus, jo atgūt šos parādus ir diezgan bezcerīgi, norādīja Sīle.
Viņa uzsvēra, ka slimnīcas budžetam tas nozīmē negatīvu ietekmi uz ieņēmumiem. Šogad gan šo samazinājumu amortizē vienreizēja kompensācija par diagnozēs balstīta pakalpojuma apmaksas modeļa ieviešanu.
Lai veicinātu rēķinu savlaicīgu apmaksu, slimnīca iegulda savus resursus, stāstīja Sīle. Darbinieki telefoniski sazinās un atgādina par rēķinu apmaksu, tomēr sazvanītie pacienti ir tikai neliela daļa no visām personām, kuras nav norēķinājušās ar slimnīcu, jo vidējā parāda summa ir neliela un līdz ar to fiziski ir liels parādnieku skaits, stāstīja slimnīcas pārstāve.
Atsevišķos gadījumos Stradiņa slimnīca vienojas ar pacientu par rēķina nomaksas grafiku. Tāpat slimnīca aktīvi sadarbojas ar parādu piedziņas kompānijām, raugoties, lai procentu maksājumi par to pakalpojumiem nebūtu neadekvāti augsti salīdzinājumā ar atgūtajām summām, norādīja Sīle.
Jau ziņots, ka katru gadu pacienti Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai (RAKUS) paliek parādā 600 000 eiro, liecina slimnīcas apkopotā informācija.
Pašlaik summa, ko pacienti nav samaksājuši slimnīcai par pakalpojumiem, kopumā sasniedz 3,5 miljonus eiro. Slimnīcas vadība norāda, ka valstij nav mehānismu, kā kompensēt pacientu parādus.
Saskaņā ar slimnīcas datiem pēdējo trīs gadu laikā rēķinus nav samaksājuši 50 000 pacientu.