Viņa skaidroja, ka vairākas Eiropas Savienības dalībvalstis, kuru starpā ir arī Latvija, septembrī kļuva par viltus videozvanu upuriem, kad "Vovans" ar "Leksuss" ar mākslīgā intelekta palīdzību uzdevās par Āfrikas Savienības Komisijas priekšsēdētāju Mūsa Fakī.
12.septembra sarunā klātesoši bija Ministru prezidenta padomnieks, kā arī Ārlietu ministrijas pārstāvji. Latvijas iestādes pirms sarunas konsultējās ar partneriem Eiropas Savienībā, saņemot apstiprinājumu, ka arī citu valstu līderiem bijušas šādas sarunas.
"Pēc minētā gadījuma ir izdarīti secinājumi par iekšējo procedūru uzlabošanu, lai šādas situācijas neatkārtotos," uzsvēra Eglīte, piebilstot, ka drošības un pārbaužu procedūras tiek pielietotas uz strādā.
Viņa uzsvēra, ka Latvijai ir būtiski veidot kontaktus ar valstīm ārpus Eiropas, tādēļ šādās situācijās būs arī riski. Tā kā Āfrikā ir ierobežota diplomātiskā pārstāvniecība, šajā gadījumā tika ņemts vērā Eiropas partneru viedoklis un sniegtā informācija.
LETA jau rakstīja, ka "Vovans" un "Leksuss" 2021.gadā publiskoja sarunas ar Saeimas Ārlietu komisijas deputātiem, izmantojot sarunās pausto "Sputnik V" vakcīnu propagandā. Saruna notikusi starp deputātiem un viltvārdi, kurš izlikās par Kremļa opozicionāra Alekseja Navaļnija kolēģi Leonīdu Volkovu.
Lai arī "Vovans" un "Leksuss" sevi pozicionē kā neatkarīgus aktīvistus, Satversmes aizsardzības biroja vērtējumā viņu darbība tiek koordinēta, pilnībā atbilst Kremļa politiskajām interesēm un ietilpst Krievijas mērķtiecīgi īstenotā ietekmes operācijā.