Sadarbības valstīs būtu ar ievērojamu globālās ekonomiskās nozīmes potenciālu un pieaugošu ietekmi starptautiskajā politikā. “Tas ir īpaši būtiski laikā, kad Latvijas interesēs ir piemēroties globālajām pārmaiņām pasaules ekonomikā, meklējot jaunus sadarbības partnerus un valstiskā līmenī veicināt jaunu tirgu apgūšanu, kā arī investīciju piesaisti valsts ekonomikai,” teikts ĀM paziņojumā.
Ministrija norādīja, ka atsevišķos strauji augošajos pasaules reģionos, īpaši Āzijā un Latīņamerikā, Latvijas pārstāvniecību var uzskatīt par nepietiekamu, salīdzinot ar to sadarbības un valsts interešu potenciālu, kuru būtu iespējams un nepieciešams īstenot jau tagad.
Ņemot vērā vairākus apsvērumus, ĀM ir identificējusi Brazīliju un Indiju kā valstis, kurās vistuvākajā laikā būtu nepieciešams atvērt pilna apjoma diplomātiskās pārstāvniecības vēstniecību līmenīm, jo Indijā un Brazīlijā valsti pārstāv tikai nerezidējošs vēstnieks.
ĀM atgādināja, ka Āzijā Latvija ir pārstāvēta ar vēstniecībām Ķīnā, Japānā un Centrālāzijas valstīs - Kazahstānā un Uzbekistānā. Latīņamerikā Latvija pagaidām ir pārstāvēta tikai ar nerezidējošiem vēstniekiem Brazīlijā un Meksikā. Tāpat Latviju šo reģionu valstīs pārstāv goda konsulu tīkls, kas, neraugoties uz ievērojamo atbalstu Ārlietu dienestam, savu ierobežoto funkciju dēļ un neraugoties uz kvalitatīvo darbu, nespēj nodrošināt to pārstāvniecības un pakalpojumu kvalitātes līmeni, kuru šodien prasa valsts starptautiskās intereses.