Lielveikala jumts pirmo reizi iegruva plkst.17.44. Šī traģēdija kļuva par lielāko Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.
Saistībā ar traģēdiju pašlaik izskatīšanai tiesā ir nodota apjomīga krimināllieta, kurā iesaistīti 263 cietušie, deviņi apsūdzētie un trīs prokurori, kā arī vairāk nekā 140 liecinieki un vismaz desmit eksperti. Lietas materiāli ir apkopoti 80 sējumos, to skatīs trīs tiesneši un viens rezerves tiesnesis. Lietā pieteiktas kompensācijas 155 miljonu eiro apmērā. Pirmā tiesas sēde notiks Ķīpsalas hallē 8.decembrī plkst.10.
Dažādos ekspertu sniegtajos atzinumos iepriekš norādīts, ka traģēdija varētu būt notikusi, jo būvniecības procesā pieļautas rupjas kļūdas slodžu noteikšanā uz pārseguma konstrukciju, kā arī jumta nesošo kopņu apakšējās joslas savienojošajam mezglam aprēķināta un izprojektēta nepietiekama nestspēja.
Viena ar Zolitūdes traģēdiju saistīta krimināllieta jau tikusi izskatīta. Izmeklējot traģēdiju, policija atklāja viltotus būvniecības dokumentus. Par to 2014.gadā prokuratūra kāda uzņēmuma dibinātājam piemēroja 1920 eiro naudas sodu.
Dažādās tiesās pašlaik tiek izskatītas arī 13 Zolitūdes traģēdijas civillietas, kurās kopējā prasību summa pārsniedz 635 miljonus eiro. Starp prasītājiem ir bojāgājušo ģimenes, cietušie un tuvinieki, bet starp atbildētājiem dominē Maxima Latvija, Homburg Zolitude un Tineo.
Šogad darbu pabeigusi arī Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisija, nosaucot septiņas politiski un morāli atbildīgās personas, kā arī secinot, ka pie traģēdijas, iespējams, novedusi valsts un pašvaldību īstenotā politika būvniecības jomā.
Kā ziņots, šodien Zolitūdē notiks vairāki piemiņas pasākumi, tostarp pagaidu memoriāla atklāšana sagruvušā lielveikala Maxima vietā un grāmatas Atceries Zolitūdi prezentācija, kurā apkopoti traģēdijā cietušo un viņu tuvinieku stāsti.
Grāmatu izveidoja biedrība Zolitūde 21.11., kurā apvienojušies traģēdijā cietušie un viņu tuvinieki. Arī pagaidu memoriāla risinājumu izvēlējās biedrība.