Atbildīgās institūcijas ir pieprasījušas no Lielbritānijas informāciju par ugunsgrēka izcelšanās apstākļiem un pielietotajiem būvniecības materiāliem. Pēc detalizētākas informācijas saņemšanas BVKB lems, vai Latvijā būs nepieciešams papildu pārbaudīt augstceltņu un sabiedriski nozīmīgu būvju siltumizolāciju.
Būvniecības speciālisti skaidro, ka no ugunsgrēka nav pasargāts neviens, taču risku ir krietni iespējams mazināt, ja tiek ievēroti visi būvniecības un ugunsdrošības noteikumi. Londonā, visticamāk, nav tikušas izmantotas pareizas būvniecības tehnoloģijas un nav ievēroti būvnoteikumi, taču Latvijā kas līdzīgs esot maz ticams.
Tikmēr Latvijas uzņēmums Skonto Plan, kas būvē augstceltnes arī Londonā, atzīst - arī viņu celtajās ēkās patlaban tiekot veiktas pārbaudes, lai secinātu, vai pielietoti atbilstoši materiāli un vai ir izbūvētas uguns barjeras, kā to prasa noteikumi.
"Šo situāciju, kas šobrīd notiek Londonā, es varētu pielīdzināt situācijai, kas notika pēc Maxima traģēdijas, kad būvnieks un klients sāk pievērst īpašu uzmanību tieši attiecīgajām prasībām. Tiek jautātas dažādas atskaites, vēlreiz celti augšā visi būvniecības mezgli, tiek veiktas pastiprinātas pārbaudes. Mūsu projektos nekādas neatbilstības netiek fiksētas," sacīja Skonto Plan projektēšanas daļas vadītājs Artūrs Hirkovskis.
Kā ziņots, 14.jūnijā Londonas augstceltnē Grenfell Tower izcēlās postošs ugunsgrēks, laupot dzīvību vismaz 79 cilvēkiem.
Buks
mjāā