Bankā norādīja, ka ir pabeigta darījuma starp banku "Citadele" un "ABLV Bank" par tai piederošā hipotekārā kredītportfeļa iegādi pirmā daļa - bankas "Citadele" hipotekāro kredītu portfelis ir papildināts ar vairākiem tūkstošiem hipotekāro kredītu līgumu vairāk nekā 120 miljonu eiro apmērā.
Savukārt līdz gada beigām plānots pabeigt darījuma otro daļu, kurā hipotekāro kredītu līgumu apmērs būs aptuveni 50 miljoni eiro.
Noslēdzoties darījuma pirmajai daļai, klienti, kuru kredīti tika nodoti bankai "Citadele", tiks individuāli apzināti un informēti par jauno kārtību esošo hipotekāro saistību izpildē.
Jau vēstīts, ka banka "Citadele" šogad martā parakstīja uzņēmuma pārejas līgumu ar "ABLV Bank" par tai piederošā hipotekārā kredītportfeļa lielākās daļas iegādi. Tas aptvers vairākus tūkstošus hipotekāro kredītu līgumu vairāk nekā 170 miljonu eiro apmērā.
Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome šogad maijā atļāva "ABLV Bank" nodod daļu kredītportfeļa bankai "Citadele". Komisija deva atļauju kredītu portfeļa daļas, kas izsniegta privātpersonām hipotekārās kreditēšanas ietvaros jeb ar "ABLV Bank" klientiem noslēgto daļu tipveida līgumu, pārejai bankas "Citadele" īpašumā atbilstoši 2021.gada 30.martā iesniegtajam "ABLV Bank" likvidatoru priekšlikumam.
Tāpat ziņots, ka, maksimālai klientu un kreditoru interešu aizstāvībai un, ņemot vērā Eiropas Centrālās bankas lēmumu par likvidācijas procesa sākšanu, "ABLV Bank" akcionāri ārkārtas sapulcē 2018.gada 26.februārī nolēma pašlikvidēties, savukārt FKTK padome 2018.gada 12.jūnijā atļāva "ABLV Bank" sākt pieteikto pašlikvidācijas procesu. Eiropas Centrālā banka no 2018.gada 12.jūlija ir anulējusi "ABLV Bank" izsniegto licenci.
"ABLV Bank" problēmas radās pēc ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla ("FinCEN") 2018.gada februāra vidū paziņotā, ka tā plāno noteikt sankcijas "ABLV Bank" par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai, kā arī nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā. "FinCEN" publiskotajā ziņojumā arī teikts, ka "ABLV Bank" vadība līdz 2017.gadam izmantojusi kukuļdošanu, lai ietekmētu amatpersonas Latvijā, cenšoties novērst pret to vērstas tiesiskas darbības un mazinātu draudus savām augsta riska darbībām.
"ABLV Bank" apsūdzības ir noraidījusi, kā arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) paziņojis, ka nav atradis pierādījumus "ABLV Bank" vadības iesaistei kukuļdošanā, kā to savā ziņojumā bija apgalvojusi "FinCEN".
Pēc aktīvu apmēra banka "Citadele" ir otra lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas "Ripplewood" meitaskompānija "RA Citadele Holdings LLC" un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija) un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija).