Atkrastes vēja biznesa attīstītāji pārskata savus mērķus, iepriekš uzņemtais temps ir bijis par strauju gan iekārtu piegādātājiem, gan būvniekiem, gan pašiem projektu attīstītājiem. Piegāžu ķēdes un to sadārdzinājums netiek līdzi projektiem. Līdz ar to daudzi starptautiski atkrastes vēja parku attīstītāji sašaurina savu darbību, fokusējoties uz pabeigtākiem un perspektīvākiem projektiem, norāda Latvenergo regulācijas lietu vadītājs un Sadales tīkla padomes loceklis Kristaps Ločmelis.
Piemēram, 2022. gada septembrī Latvenergo parakstīja sadarbības memorandu ar Vācijas energokompāniju RWE. Tas paredzēja strādāt pie tā, lai Baltijas jūrā izveidotu atkrastes vēja parku līdz 2030. gadam. Tomēr šāgada martā paziņojumā biržai Latvenergo atklāja, ka RWE šobrīd vairs neveic aktīvas biznesa darbības Baltijas valstu reģionā. Intervijā aģentūrai LETA uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Čakste norādīja, ka Latvenergo un RWE sadarbība ir pārtraukta. Vienlaikus Latvenergo ir atradis jaunu partneri, par ko informēs tuvākajā laikā. Arī Dānijas atkrastes vēja enerģijas uzņēmums Orsted un vēl daži citi spēlētāji uz laiku ir izlēmuši aiziet no Baltijas tirgus. Pārsvarā visi pārcēlušies uz Ziemeļjūru, kur ir daudz lielāks elektrības patēriņš. Attīstītāji ir pārvirzījušies uz vietām, kur tiem tiek sniegtas arī valsts garantijas par
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 9. aprīļa, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt klikšķinot šeit!
Raksta cena: €1.00