Doktora grāda kandidāts Gordons Penijkuks, kurš savā darbā "apgarotos, intelektuāli izklausošos" citātus apraksta kā "buļļa mēslus" (bullshit - no angļu valodas), norādījis, ka cilvēki, kuri uzķeras uz šādiem citātiem, bieži vien ir lētticīgi.
Kā piemēru viņš izmatoja frāzi - "Hidden meaning transforms unparalleled abstract beauty", ko varētu latviskot kā - apslēptā nozīme maina nepieredzēti abstraktu skaistumu. Pētnieks norāda, ka frāzei nav patiesa nozīme un tā izveidota mākslīgi, saliekot rindā populārus atslēgvārdus.
Tā kā pētnieks darbā šīs frāzes apzīmējis ar atslēgvārdu - "buļļa mēsli", viņš sniedz arī savu skaidrojumu šim terminam - "buļļa mēsli, pretēji pilnīgam nesakarīgumam, netieši norāda uz nozīmi, bet nesatur saturīgu nozīmi vai patiesību".
Pētnieks savā darbā izmantoja mājaslapu http://www.wisdomofchopra.com, kas, izmantojot nejaušības principu, ģenerē bezjēdzīgas pseido intelektuālas frāzes.
Apmēram 300 testa subjektiem tika dots uzdevums izvērtēt dažādu nejauši ģenerētu frāžu nozīmi un saturīgumu skalā no 1 līdz 5.
Testa subjektu intelekts uz kritiskā domāšana tika izvērtēta dažādos citos testos, un, kā norāda pētnieks, cilvēki, kuri bezjēdzīgos citātus vērtēja augstāk, ir personas ar zemākām kognitīvajām spējām un nespēju analizēt saturu. Tāpat secināts, ka šie cilvēki arī biežāk tic pārdabiskām parādībām un alternatīvajai medicīnai.
Pētījumā secināts, ka "atklājumi saskan ar ideju, ka tendence vērtēt bezjēdzīgus apgalvojumus kā dziļus ir patiess psiholoģisks fenomens".
Norādīts, ka mūsdienās cilvēki šādai bezjēdzīgai informācijai sociālajos tīklos tiek pakļauti biežāk un nespēja to kritiski vērtēt rada neracionālas domāšanas tendences.