BKUS Komunikācijas nodaļas vadītāja un viena no Vecāku padomes organizatorēm Vita Šteina Dienai stāsta, ka padome pirmo reizi kopā sanākusi jau 2017. gadā, tomēr bijis vajadzīgs laiks, lai saprastu, kā šāda padome varētu reāli darboties, un apzinātu vecākus, kuri būtu gatavi tajā iesaistīties. Sākotnēji padomē bijušas četras bērnu māmiņas, ar laiku uzrunātas vēl trīs, un pašreiz tajā darbojas septiņas mātes. Bērnu mammas uzrunājušas padomes izveidotājas, slimnīcas virsārsti palīdzējuši viņas apzināt.
Katra māte pārstāv konkrētu profilu, kurā viņas bērnam bijusi ilgstoša pieredze, – onkoloģija, ķirurģija, rehabilitācija, tehniskie palīglīdzekļi, paliatīvā aprūpe, parenterālā barošana, ambulatorie pakalpojumi un garīga rakstura traucējumi. Ļoti noderīgi būtu Vecāku padomē uzņemt vēl tādus vecākus, kuru bērniem bijusi ilgstoša pieredze, kas saistīta ar kardioloģiju, retajām slimībām, neiroloģiju un citiem profiliem. Šteina uzsver, ka padomē var iesaistīties jebkurš ieinteresētais vecāks – aicināti arī tēvi. "Prom, protams, nevienu nedzīsim," viņa saka. Padome uz tikšanos sanāk reizi mēnesī.
Viens no BKUS Vecāku padomes šā gada uzdevumiem ir datubāzes Ģimene ģimenei izveide un koordinēšana. Padomes organizatori norāda, ka hronisko pacientu vecāki bieži izjūt nepieciešamību savstarpēji sazināties un dalīties pieredzē un zināšanās, tomēr ne vienmēr viņiem izdodas sakontaktēties. Tāpēc Vecāku padome uzņemsies koordinatora lomu, lai šos cilvēkus savestu kopā.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 26. marta, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!