Šteina norāda, ka Bērnu slimnīcā katru gadu nemainīgi nonāk vairāk nekā 200 suņu sakosti bērni - visbiežāk vecumā ap 2 gadiem, kas visbiežāk sakosti sejā.
"Analizējot Bērnu slimnīcā nonākušo suņu sakosto pacientu statistiku, būtiski atšķiras gados jaunāko bērnu skaits, kuru vecums, galvenokārt, nepārsniedz 2 gadus. Tas liecina, ka ir nepieciešama daudz lielāka mazo bērnu uzraudzība suņa klātbūtnē," skaidro BKUS bērnu ķirurģe Inguna Stirboviča.
Katru gadu - vairāk nekā 60 bērni sakosti sejā, ap 40 bērniem sakostas plaukstas, vairākiem sakostas kājas, rokas, galva un arī mugura. "Maziem bērniem, kuriem seja un kakls nereti ir vienā līmenī ar suni, bojājumi ir arī īpaši smagi," stāsta Stirboviča.
Bērnu slimnīcas mediķi aicina vecākus nepagurstoši stāstīt bērniem par situācijām, kad noteikti nedrīkst aiztikt suni, ja arī tas ir mājas mīlulis. Skaidrot, ka nedrīkst tuvoties suņa traukam, ja suns ēd. Un noteikti nenovērst acis no mazākajiem bērniem, kuri paši nespēj saprātīgi pieņemt lēmumus, viņus uzmanīt un būt līdzās bērnam katru brīdi, ja līdzās ir suns.