Dārzniece norādīja, ka, atsākoties mācību gadam, daudzās ģimenes bija aktualizējušies jautājumi par saskarsmes tiesībām vecākiem ar bērniem, kā arī bērnu patstāvīgas dzīvesvietas noteikšanu. "Šīs ir praktiskas ikdienas lietas, kas vecākiem jārisina sadarbojoties, lai nodrošinātu savam bērnam normālu un emocionāli stabilu, drošu sadzīves ritmu. Šajos jautājumos daudziem vecākiem ir radusies iespēja pārliecināties, ka nevis institūciju vai tiesas nolēmums, bet tikai viņu izstrādātais variants būs ātrs, efektīvs un bērna interesēm atbilstošs risinājums," skaidroja Dārzniece.
Viņa uzsvēra, ka tuvojoties gada beigām ir jūtams jaunu gadījumu pieplūdums, jo cilvēki ir informēti, ka šī gada projekts beidzas jau decembrī un daudzi vēlas savas samilzušās problēmas atrisināt vēl vecajā gadā. Tas nozīmē atrisināt gan savstarpējās domstarpības, gan daudzos gadījumos pielikt punktu tiesvedības procesiem, norādīja Dārzniece.
Jau ziņots, ka ģimenes strīdu mediācijai no valsts budžeta piešķirti 45 000 eiro, kas paredzēti 300 pāriem. Šajā pilotprojektā no valsts budžeta, bez maksas, tiek nodrošinātas pirmās piecās mediatora konsultācijas. Katra nākamā konsultācija izmaksā 30 eiro, kas, kā norādīja Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Sandra Strence, ir viena no zemākajām cenām Eiropā par mediatora pakalpojumiem.