Viņš piebilda, ka ir saprotama vēlme šādu jautājumu izskatīt, tādējādi pārskatot atsevišķu nozaru darbību pandēmijas laikā, taču atrodoties frontes otrajā pusē, Ābolam ir zināmas bažas, ka tas būtu lietderīgi, jo satraukums par vīrusa pieaugumu varētu būt pamatots.
"Tādā gadījumā situācija var veidoties drūma, jo slimnīcās varētu atrasties divreiz vairāk pacientu kā pīķa brīdī. Protams, slimnīcas ar šo situāciju varētu tikt galā, taču no tā visvairāk ciestu citi pacienti," sacīja Ābols.
Viņš atgādināja, ka šodien Latvija ir mazliet labākā situācijā kā pirms pāris mēnešiem, jo lielākā daļa medicīnas darbinieku ir vakcinēti, kā arī vakcinācija ir samazinājusi gan saslimušo, gan kontaktpersonu skaitu mediķu vidū. "Vakcinācijas sistēma ir sakārtošanas fāzē, jo cilvēki, kas pierakstījušies uz vakcīnu, šobrīd ir apbrīnojami disciplinēti un neveidojas situācija, kad pierakstās un neatnāk," stāstīja Ābols, un piebilda, ka nebūtu lietderīgi izjaukt jau sasniegto progresu šajā jautājumā.
Jau ziņots, ka šodien Ministru kabinets plāno pieņemt gala lēmumu par Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu atļaut strādāt tirdzniecības vietām ar platību līdz 300 kvadrātmetriem.
Otrdien valdība EM priekšlikumu atbalstīja konceptuāli, bet gala lēmumu plānots pieņemt šodien.
Atvieglojumi tirdzniecības vietu darbam Covid-19 pandēmijas apstākļos varētu stāties spēkā vēlāk nekā nākamnedēļ, lai arī šonedēļ valdības sēdē tika apsvērta iespēja ierobežojumus mazināt jau no marta sākuma, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.
Valdība varētu pieņemt lēmumu par atbalstu mazo tirdzniecības vietu atvēršanai, taču ministriem tikšot piedāvāts vienoties par septiņu dienu periodu, kad Latvijā vēl padziļināti vērtēs epidemioloģisko situāciju, lai reāli pircējiem šo veikalu durvis vērtu marta vidū.