To apstiprinājis aizturētā tēvs dzejnieks un atdzejotājs Uldis Bērziņš, kurš pastāstīja, ka aizturēšana notikusi pirms dažām dienām. Tomēr par notikušā apstākļiem viņam neesot detalizētas informācijas.
Ar aizturētā ģimeni sazinājušies Bērziņa juridiskie aizstāvji no Čehijas. Viņi interesējušies par to, vai Latvijā sāktajai lietai pret Ansi Ataolu Bērziņu ir politisks raksturs.
Valsts policija papildu informāciju par notikušo LNT nesniedza.
Bērziņš starptautiskā meklēšanā tika izsludināts pagājušā gada februārī, lai gan viņš apgalvoja, ka devies politiskajā emigrācijā. Savukārt intervijā žurnālam SestDiena vēl pirms šī tiesas sprieduma viņš atzina, ka rēķinās ar iespējamību kļūt par "Latvijas pirmo politieslodzīto".
Rīgas apgabaltiesa pērn februārī noraidīja Bērziņa sūdzību par viņam piespriesto sodu. Līdz ar to vajadzēja izpildīt iepriekš pieņemto spriedumu, kas Bērziņam kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Iepriekš Bērziņam bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz tādu pašu termiņu.
LETA jau ziņoja, ka 2009.gada 13.janvārī aptuveni 10 000 cilvēku pulcējās uz protesta akciju Doma laukumā, lai nevardarbīgā veidā pieprasītu Saeimas atlaišanu.
Pēc protesta akcijas Vecrīgā sākās grautiņi - tika izsisti logi vairākām ēkām, tostarp stipri cieta Saeimas nams, tika aplaupīts veikals, kurā tirgoja AS "Latvijas balzams" produkciju, kā arī cieta muzikālais restorāns Fīlings. Grautiņos piedalījās vairāki simti jauniešu, no kuriem daudzi bija alkohola reibumā. Šie cilvēki vairākas stundas demolēja Vecrīgu.
Grautiņu laikā tika aizturētas 126 personas, un sadursmēs pie Saeimas ēkas mediķi palīdzību sniedza vairāk nekā 30 cilvēkiem, savukārt slimnīcās ar dažādām traumām tika ievietoti 28 cietušie, bet četri cilvēki no hospitalizācijas atteicās. Tāpat mediķi sniedza palīdzību aizturētajiem sadursmju dalībniekiem, kuri jau bija nogādāti policijas iecirkņos. Nekārtībās cieta arī paši policisti.
žetons
Par padarīto reāli jāatbild.Bet vis
bērnudārzs