Minētie pasākumi tiks veikti tādās jomās kā normatīvo aktu pilnveidošana, ceļu satiksmes dalībnieku uzvedības kontrole, ceļu satiksmes dalībnieku apziņas veidošana, inženiertehniskie pasākumi autoceļu un ielu tīklā, ceļu satiksmes dalībnieku izglītošana un apmācība, ITS sistēmu ieviešana ceļu satiksmē, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbība, neatliekamā medicīniskā palīdzība, ceļu satiksmes drošības pētījumi.
Vidēji gadā plānā paredzēto pasākumu realizēšanai nepieciešami aptuveni 8,4 miljoni eiro.
Ceļu satiksmes drošības plāns tapis, lai sasniegtu Transporta attīstības pamatnostādnēs 2014.-2020.gadam izvirzītos mērķus un nozares politikas rezultātus. Plāna mērķis ir līdz 2020.gadam, salīdzinot ar 2010.gadu, par 50% samazināt ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, kā arī saskaņā ar Eiropas Savienības stratēģiju par 50% samazināt smagi ievainoto skaitu.
Plānā paredzētos pasākumus paredzēts daļēji finansēt no līdzekļiem, kurus ceļu satiksmes negadījumu profilaksei saskaņā ar Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumu iemaksā apdrošināšanas sabiedrības. Šo līdzekļu sadali un izlietojumu kontrolē Ceļu satiksmes drošības padome.
Pārējo finansējuma avotu skaitā ir valsts un pašvaldību budžeti, starptautiskie fondi, sponsori.