Kariņš uzsvēra, ka slimības ierobežošanai būtiski jākāpina testēšanas kapacitāte.
Viņš pastāstīja, ka saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas viedokli, "lielais dzinējs" slimības izplatībai ir lielais skaits nezināmo, nesimptomātisko slimnieku - tie ir cilvēki, kas jūtas veseli, bet viņi var izplatīt slimību un aplipināt.
"Veids, kā viņus atrast, ir veikt iespējami plašu testēšanu sabiedrībā. Jāmaina un jāpaplašina mūsu pieeja," uzsvēra valdības vadītājs.
Kariņš pauda, ka vajadzētu apsvērt esošo testēšanas algoritmu uzlabošanu, ieviešot vēl vienu testēšanas metodi - antigēnu testu. "Šai metodei gan ir mīnuss - tā nav tik akurāta kā pašreiz izmantotā metode, taču kombinācijā ar laboratorijā lietotajām metodēm, varētu būtiski palielināt testējamo apjomu," teica Kariņš.
Viņš norādīja, ka ar šādu testu palīdzību var, piemēram, notestēt veselu skolu, uzņēmumu, pašvaldību un pat veselu valsti, kā to darot Slovākija.
"Tas prasa resursus, bet tas arī ļauj plašāk pārbaudīt visus cilvēkus. Pasaules veselības organizācija uzsver kombinācijas nepieciešamību. Mēs varam turpināt esošo algoritmu, tas nav slikts, bet tas būtu jāpaplašina," norādīja politiķis.
pievienotas pēdējās trīs rindkopas