Direkcijā uzsver, ka ceļu satiksmē no 1.aprīļa drīkstēs pārvietoties tikai ar CSDD reģistrētiem elektroskrejriteņiem.
Elektroskrejritenis ir pārvietošanās līdzeklis, kurš atbilst šādiem nosacījumiem: maksimālais konstrukcijā paredzētais braukšanas ātrums nepārsniedz 25 kilometrus stundā (km/h), elektromotoru kopējā jauda nepārsniedz 1000 vatu (W), kā arī, ja ir uzstādīta sēdvieta, tā ir zemāka par 54 centimetriem, norāda CSDD.
Reģistrējot elektroskrejriteni, CSDD tam piešķir reģistrācijas numuru un izsniedz atbilstošu reģistrācijas uzlīmi izvietošanai redzamā vietā - elektroskrejriteņa priekšpusē uz stūres statņa.
CSDD uzsver, ka jauna uzlīme jāsaņem arī tiem elektroskrejriteņiem, kuri reģistrēti CSDD līdz 2024.gada 1.janvārim.
Savukārt elektroskrejriteņus, kuriem nebūs iespējams noteikt tehniskos datus, tostarp maksimālo ātrumu un motoru jaudu, CSDD nereģistrēs.
Elektroskrejriteni ir iespējams reģistrēt attālināti CSDD e-pakalpojumu platformā "e-CSDD" vai CSDD klientu apkalpošanas centros klātienē. Ja elektroskrejritenim nav sērijas vai produkcijas numura, elektroskrejriteni reģistrē CSDD klientu apkalpošanas centrā.
Reģistrējot elektroskrejriteni platformā "e-CSDD", jānorāda elektroskrejriteņa tehniskos datus un jādeklarē lietošanas tiesības, jāpievieno elektroskrejriteņa kopskata fotoattēlu, kā arī izgatavotāja uzlīmes fotoattēlu, kurā norādīti elektroskrejriteņa tehniskie dati. Ja izgatavotāja piešķirtais sērijas vai produkcijas numurs nav norādīts uz izgatavotāja uzlīmes, papildus jāpievieno arī šī numura fotoattēlu. Fotoattēlus var nepievienot, ja elektroskrejritenis iepriekš ir reģistrēts CSDD un nepieciešamie fotoattēli jau ir pievienoti.
Tāpat jāapliecina, ka elektroskrejriteņa elektromotoru kopējā jauda nepārsniedz 1000 W un maksimālais ātrums nepārsniedz 25 km/h, kā arī tam nav pedāļu, nav sēdvietas, kuras augstums pārsniedz 54 centimetrus no zemes, tas paredzēts vienam cilvēkam un aprīkots ar stūri vai roku atbalstu, kas ir mehāniski savienots ar kāju atbalsta virsmu.
Savukārt, reģistrējot elektroskrejriteni CSDD klientu apkalpošanas centrā, jāuzrāda elektroskrejriteni CSDD, lai varētu noteikt reģistrācijai nepieciešamos tehniskos datus un uzņemt fotoattēlus. Iepriekš reģistrētu elektroskrejriteni varēs neuzrādīt, ja tas iepriekš ir reģistrēts CSDD un ir fiksēti visi nepieciešamie dati.
Tāpat jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu. Ja elektroskrejriteni reģistrē citas personas tiesīgā lietojumā, jāuzrāda arī šīs personas izsniegtais pilnvarojums elektroskrejriteņa reģistrācijai un jādeklarē elektroskrejriteņa lietošanas tiesības.
Ja elektroskrejriteņa reģistrācijas uzlīmes saņemšanu piesaka elektroniski "e-CSDD", tad klientam uzlīmi sagatavo un nosūta pa pastu divu darba dienu laikā. Savukārt, veicot reģistrāciju klātienē, uzlīmi klients saņem uzreiz, piebilst direkcijā.
LETA jau vēstīja, ka šī gada februārī valdība apstiprināja SM sagatavotos grozījumus Transportlīdzekļu reģistrācijas noteikumos, kuros noteikta kārtība un prasības elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācijai, kas no 2024.gada ir obligāta.
Savukārt no šī gada 1.janvāra stājas spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un pie to konstrukcijas jābūt pielīmētai valsts reģistrācijas uzlīmei. Savukārt esošie transportlīdzekļi jāreģistrē līdz 2024.gada 31.martam, pēc minētā datuma ar nereģistrētiem šiem transporta līdzekļiem būs aizliegts piedalīties ceļu satiksmē.