Jurašs skaidroja, ka politiķi patlaban ir iesaistījušies diskusijā par ārkārtējās situācijas pagarinājuma termiņu, vērtējot, vai tas būtu jāpagarina uz trim mēnešiem, kā to paredz likums, vai tomēr būtu jāizvēlas cits periods.
"Es atturētos no skaidras pozīcijas, vai uz trīs mēnešiem vai uz īsāku termiņu būtu jāpagarina valstī izsludinātā ārkārtējā situācija. Tiek izsvērti visi par un pret - kā salāgot iedzīvotāju drošību, lai pandēmijas sekas tiktu maksimāli mazinātas, vienlaikus balansējot ar ekonomikas aktivitātes nemazināšanu, lai pārsteidzīgu risinājumu dēļ ekonomiskie procesi neapstātos," uzsvēra Jurašs.
Tāpat Jurašs pauda, ka nav izslēgta iespēja, ka frakcijas, tostarp JKP, varētu iesniegt priekšlikumus valdības apstiprinātajā rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.
Kā vēstīts, partija KPV LV trešdien mudināja Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ārkārtējo situāciju pagarināt pakāpeniski un ar vairākiem lēmumiem, izvērtējot aktuālo situāciju, nevis uzreiz uz trim mēnešiem.
Kā aģentūrai LETA pauda KPV LV Saeimas frakcijas vadītāja vietnieks Ēriks Pucens, lai varētu īstenot šo pieeju, nepieciešams veikt grozījumus likumā Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli, nosakot tiesības Ministru kabinetam (MK) vairākkārtīgi lemt par izņēmuma stāvokļa pagarināšanu. Pašlaik MK ir tiesības ārkārtējo situāciju pagarināt tikai vienu reizi un uz trim mēnešiem.
Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) iepriekš žurnālistiem atzina, ka valdība varētu lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu, paredzot, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 uzliesmojums varētu turpināties arī turpmāko mēnesi.
Patlaban ārkārtējā situācija ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību Latvijā izsludināta līdz 14.aprīlim.
no gripas miruši 23 cilvēki
Baiļu vīruss ir iesēts galvās