Viņš paskaidroja, ka pašlaik konkrētu summu gan nevar nosaukt, jo par ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu ietekmi budžeta konsolidācijā jāvienojas ar starptautiskajiem aizdevējiem. "Tas tiešām ir sarunu jautājums. Reālistiski runājot, tās summas varētu būt pietiekami lielas ‒ te varētu runāt par 40‒50 miljoniem latu, bet jautājums ir ‒ par cik izdosies vienoties ar aizdevējiem," uzsvēra premjers.
Dombrovskis atgādināja, ka šogad ar aizdevējiem izdevies vienoties par ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumu ieskaitīšanu budžetā 15 miljonu latu apmērā, taču praktiskais rezultāts ir lielāks, tādējādi arī iespējams runāt par to, ka nākamgad no ēnu ekonomikas apkarošanas pasākumiem budžetā tiek ieskaitīta lielāka summa. Arī šogad ēnu ekonomikas reālā fiskālā ietekme ir 40‒50 miljoni latu, viņš piebilda.
"Tas vēl ir sarunu jautājums, es te negribu apsolīt, ka visu šo summu mums izdosies panākt," atzina Dombrovskis.
Pēc viņa teiktā, pašlaik 2012.gada budžeta konsolidācija joprojām tiek prognozēta 100 miljonu latu apmērā, tostarp par pasākumiem 70‒80 miljonu latu apmērā jau panākta vienošanās koalīcijā. Kā konsolidācijas pasākumus viņš minēja gan dažādu pabalstu ‒ sociālā drošības tīkla ‒ samazināšanu vai iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmes proporcijas pārskatīšanu starp valsti un pašvaldībām, gan arī pamatbudžeta izdevumu samazināšanu.
Valdības apņemšanās starptautiskajiem aizdevējiem paredz, ka Latvija nodrošinās budžeta deficītu 2012.gadā, kas ir mazāks par 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), tiecoties uz 2,5% no IKP, lai nodrošinātu drošu Māstrihtas kritēriju izpildi eiro ieviešanai 2014.gadā.