Viņaprāt, Reformu partija tik ļoti turas pie Iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) mazināšanas, jo "pārdzīvo identitātes krīzi, un šis uzstādījums ir viens no pēdējiem salmiņiem, kas šo partiju ideoloģiski satur kopā".
NA līderis norādīja, ka uzņēmēju organizāciju sašutums par vēlmi atkāpties no IIN mazināšanas ir saprotams, jo dotu labumu cilvēkiem ar augstiem ieņēmumiem, kurus pārstāv Darba devēju konfederācija un Tirdzniecības un rūpniecības kamera. Savukārt "NA vienmēr ir uzskatījusi, ka šajā ekonomiskajā situācijā primāri ir jādomā par nevienlīdzības mazināšanu un cilvēkiem ar zemiem ienākumiem".
"Tikai pēc tam, ja budžeta līdzekļi atļauj, var mazināt IIN likmi, kas ir prioritāte Reformu partijai," uzsvēra R.Dzintars.
Jau vēstīts, ka koalīcijas lielākajām partijām Vienotībai un Reformu partijai ir nopietnas domstarpības, kā mazināt darbaspēka nodokļu slogu. Vienotība uzstāj uz neapliekamā minimuma un atvieglojumu par apgādājamiem paaugstināšanu līdztekus sociālo iemaksu mazināšanai par 1%. Savukārt Reformu partija vēlas likumā noteikto IIN mazināšanu par 2%.