Šo likumprojektu atbalstīja 56 koalīcijas deputāti, bet pret bija Andrejs Klementjevs (Saskaņas centrs) un Jānis Strazdiņš (Zaļo un zemnieku savienība) bija pret, bet 28 Saskaņas centra frakcijas deputāti un pie frakcijām nepiederošā deputāte Elīna Siliņa balsojumā atturējās. Astoņi deputāti - Inga Bite, Einārs Cilinskis (NA), Nikolajs Kabanovs (Saskaņas centrs), Ainars Latkovskis (Vienotība), Valdis Liepiņš (Reformu partija), Gunārs Rusiņš, Viktors Valainis un Inga Vanaga - balsojumā nepiedalījās.
Pērnruden pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa, taču tas atlikts, pamatojot ar konkurences trūkumu elektroenerģijas tirgū Latvijā. Atlikt tirgus atvēršanu uz vēl vēlāku termiņu neļauj Eiropas Savienības regulējums.
Premjerministre Laimdota Straujuma (Vienotība) iepriekš skaidroja, ka lēmums par elektroenerģijas tirgus liberalizācijas atlikšanu pieņemts saistībā ar sabiedrības bažām par elektroenerģijas tarifu kāpumu. Līdz 1.janvārim, kas tas tomēr notiks, valdība cer rast citus ceļus, kā šo izmaksu pieaugumu kompensēt arī pensionāriem un citem, kuriem patlaban ministriju aprēķinos elektroenerģijas tarigu pieauguma kompensācijas nav paredzētas. Tās pašlaik ir ieplānotas trūcīgākajiem un mazturīgajiem iedzīvotājiem, kā arī daudzbērnu ģimenēm.
Labklājības ministrija un Ekonomikas ministrija beidzot vienojušās par to, kurš atbildēs par kompensācijas mehānismu, kā noteiktām iedzīvotāju grupām kompensēt elektroenerģijas cenu pieaugumu. Attiecīgus noteikumus, paredzot kompensāciju aprēķinu un iekļaušanu rēķinā deleģēt elektroenerģijas piegādātājam, otrdien plānots pieņemt valdībā, pavēstīja labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un zemnieku savienība).
Jau vēstīts, ka Saeima
Latvijas Pensionāru federācija (LPF) 13.martā gatavojās protesta akcijām visā Latvijā, iebilstot pret valdības lēmumiem, kuri pasliktina Latvijas iedzīvotāju dzīves līmeni, tostarp arī elektroenerģijas tirgus atvēršanu.