Kopumā šajos projektos piedalījās 1373 personas ar garīga rakstura traucējumiem, kuras saņēma daudzpusīgus pakalpojumus, piemēram, sociālo rehabilitāciju, medicīnas, ēdināšanas, transporta un citus pakalpojumus. Daudzos projektos piedāvātās aktivitātes tika organizētas personām ar dažādu invaliditāti, tomēr četros no īstenotajiem projektiem visi pakalpojumi tika īstenoti tikai personām ar garīga rakstura traucējumiem.
Valsts sociālās aprūpes centrs Kurzeme un Kuldīgas novada pašvaldības aģentūra Sociālais dienests īstenoja aktivitātes, kurās piedalījās 511 personas ar garīga rakstura traucējumiem, piedāvājot katra dalībnieka vajadzībām un uztveres spējām piemērotus pakalpojumus. To starpā bija arī prasmju darbnīcas, kustību terapijas nodarbības, individuālās fizioterapeita un psihologa konsultācijas.
Lai veicinātu personu ar garīga rakstura traucējumiem integrāciju sabiedrībā un darba tirgū, samazinot risku nokļūt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, divos NVA administrētajos projektos personām ar garīga rakstura traucējumiem bija iespēja dzīvot grupu dzīvoklī. Balvu novada pašvaldība un pašvaldības aģentūra "Jūrmalas sociālās aprūpes centrs" ir veiksmīgi īstenojušas grupu dzīvokļa pakalpojumu. Šajā projektā, pielāgojot telpas, iegādājoties materiāltehniskos līdzekļus un aprīkojumu, tika izmitināti mērķa grupas dalībnieki.
Iztaujājot Jūrmalas grupu dzīvokļu iemītniekus, noskaidrots, ka viņi jūtas labi, jo katram dota iespēja uzturēties mājīgi iekārtotā istabā un gādāt par kārtību tajā, kā arī par viņiem rūpējas projekta laikā apmācīti sociālie darbinieki un aprūpētāji, informē Krūmiņa. Iemītnieku rīcībā ir arī kopīgas telpas, kurās viņi gatavo ēdienu, svin jubilejas, skatās populāras izklaides un sporta televīzijas programmas, tādējādi apgūstot darba un komunikācijas iemaņas.
Lai gan projekti ir noslēgušies, palīdzība cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem turpinās. Pateicoties Jūrmalas pilsētas domes atbalstam un sociālo darbinieku un aprūpētāju profesionalitātei, grupu dzīvokļu iemītnieki joprojām pilnveido savas funkcionālās prasmes, kā arī saņem sociālo darbinieku un aprūpētāju atbalstu, izjuzdami īstu mājas gaisotni.