Policijas pārstāvis skaidroja, ka tad, kad reibums varētu būt ap puspromili, cilvēks svārstās, vai riskēt un sēsties pie stūres, savukārt, kad reibums ir ap pustotru promili vai vairāk, tad "cilvēks vairs nedomā". Iemesli braukt reibumā ir dažādi - pārliecība, ka varēs aizbraukt īsu ceļa posmu līdz veikalam, savukārt citus nomāc kādas nebūšanas dzīvē.
Šajā gadā svētku dienās ceļu satiksmes negadījumu bija mazāk, taču diemžēl ir trīs bojāgājušie.
Pozitīvā ziņa - šogad dzērājšoferu ir mazāk, uzsvēra Locus.
Bieži vien autovadītājiem risks nav attaisnojies, domājot, ka reibums vairs nav - ne vienreiz vien autovadītājiem fiksēts 0,51 un 0,52 promiļu reibums, kas jau ir pārkāpums, par ko pienākas bargs sods.
Valsts policijas Satiksmes uzraudzības biroja vadītāja Vineta Mistre LNT raidījumā 900 sekundes pastāstīja, ka svētku brīvdienās īpašā režīmā strādāja ap 300 ceļu policistu. Pastiprināta uzmanība tam, vai autovadītāji pie stūres nav sēdušies reibumā, turpinās arī pirmdien.
Savukārt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola Rīta Panorāmā pastāstīja, ka arī mediķiem darba netrūka, jo cilvēki guvuši dažādas traumas. Ikdienā mediķi saņem vidēji ap 200 izsaukumus saistībā ar dažādām traumām, taču Līgo dienā fiksēti 348 šādi gadījumi. Traumas gūtas gan pie ugunskura, gan ūdens. Savukārt pieci cilvēki aizrijušies ar gaļu, viens šī iemesla dēļ gājis bojā, pastāstīja Vītola.
M