Kopš gada sākuma katru dienu mediķi ir snieguši palīdzību vismaz 1-2 cilvēkiem, kuri apsaldējušies, taču šie dati nav pilnīgi, jo daudzi vēršas pie ārsta paši, neizsaucot ātro palīdzību. Ievērojami vairāk izsaukumu ir bijis šonedēļ, visvairāk vakar – septiņi cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir vīrieši.
Turklāt visbiežāk no aukstuma cietušie bijuši alkohola reibumu un ilgi uzturējušies ārā - uz ielām, iemiguši grāvmalā vai gaidot autobusu. Piemēram, Vidzemē 16 gadus vecs jaunietis alkohola reibumā pakritis un iemidzis. Pēc 40 minūtēm ieradusies ātrā palīdzība, taču jaunietis jau bija guvis ķermeņa atdzišanu, ko cilvēks nevar just, esot alkohola reibumā.
Speciālisti atgādina, ka visvairāk ķermeņa atdzišanu veicina slapjas drēbes. Taču ne tikai – ir arī gadījumi, kad neapkurinātās, vēsās telpās gados vecāki, vientuļi cilvēki krituši un guvuši traumas, nav varējuši piecelties un nogulējuši vairākas stundas, pat diennakti, kamēr paziņas vai radinieki ienāk apraudzīt vai atbrauc ciemos, jo nevar sazvanīt. Arī šādos gadījumos no aukstās grīdas cilvēka ķermenis var atdzist.
Šogad no apsaldēšanās nav cietuši mazi bērni, taču mediķi aicina atvasēm pievērst īpašu uzmanību, piemēram, vizinot ragavās, jo var gadīties, ka bērnam ir slapjas drēbes vai mēdz nokrist cimdi, kas var veicināt ķermeņa apsaldējumus.
Mediķi arī atgādina, ka pats svarīgākais patlaban ir ģērbties atbilstoši laika apstākļiem – vilkt siltas drēbes un apavus. Tāpat vajadzētu painteresēties par vientuļiem radiniekiem un paziņām, vai viņiem viss ir kārtībā, kādi ir apstākļi, kuros viņi dzīvo, kā arī nepaiet garām cilvēkam, kurš guļ ārā uz zemes, ietves, ilgāku laiku pieturā vai vēsā telpā.